banner84

'Er'i tanıyan yok'

Kongre sürecine giren İYİ Parti'de ilçe başkanlığı için adı geçen Er ile ilgili konuşan İlçe Başkanı Apaydın, "O arkadaşımızı çok bilen, tanıyan yok. Kendi çevresinde taban oluşturuyor. Bizimle yol yürümedi. Keşke elinde bir tane partinin bayrağıyla bir fotoğrafı olsaydı" dedi

'Er'i tanıyan yok'

-Özgür YILMAZ
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tuba Vural Çokal’ın AK Parti’ye katılmasını değerlendirdi.  Parti binasında konuşan Yücel Apaydın, “Ülke olarak son zamanlarda özellikle en büyük sıkıntımızın samimiyetsizlik olduğunu düşünüyorum. Günlük menfaatler karşılığında insanlar kararlarını veriyor. Bu doğrultuda yaşıyorlar. İnsanların hiçbiri artık ideallerini taşımıyor. Sayın milletvekiline İyi Parti’li vatandaşlarımız AK Parti’nin bu ülkeyi doğru yönetmediğini düşünüp, AK Parti’nin uyguladığı politikaları ülkemizin geleceği için sağlıklı olmadığını düşünen insanlar oy verdi. AK Parti’ye geçsin de onları savunsun da yardımcı olsun diye oy vermediler. 24 Haziran seçimlerinde Alanya’da 36 bin oy gitti.  Şundan eminim ki hanımefendi Alanya’da 36 kişiyi tanımaz. Hatta kendisine oy veren 6 kişiyi bile bilmez. Bizim yönetim kadromuzu bile tanımadığı bir dönemde bizim oylarımızı aldı. Bunu genel başkanımız Meral Akşener ve partimizin sayesinde aldı ve milletvekili seçildi. Biz hakkımızı helal etmiyoruz. Yaptığı hem etik değil hem doğru değil hem de bundan sonraki siyasetçilere kötü örnek diye düşünüyorum” dedi.
'NE TARAFA GEÇERSE ONUN DAVULUNU DÖVÜYOR'
Çokal’ın istifa sürecinde milliyetçilerin ve ülkücülerin dışlandığını söylediği, bunun yanında AK Parti’ye ve tek adam rejimine karşı da eleştirilerde bulunduğu hatırlatılan ve iktidar partisine neden katılmış olabileceği sorulan Apaydın, “Bu eleştirilerde samimi olmadığını ve ne tarafa geçerse onun davulunu dövdüğünü gösteriyor. Fikrinin, zikrinin gerçekçi olmadığını, karakterinin doğru olmadığını gösteriyor. Biz kadın olarak kendisine aslında söyleyecek çok şey olduğu halde söylemiyoruz ama bizim oylarımız kendisine helal değil. Bizim oylarımızla seçildi. Yoksa AK Parti’lilerin oylarıyla oraya gitmedi. Bir yıl önce AK Parti’yi kıyasıya eleştiren ve tek adam rejiminin ülkeyi felakete götüreceğini sürükleyen bir isim bugün liderim diye Cumhurbaşkanı’nın yanında AK Parti saflarına katılıyor. Gerçekten söyleyecek bir şey yok. Daha doğrusu söylemek istediklerimizi söyleyemiyoruz. İçimiz acıyor. Yapılanlar İyi Parti’ye, var olmaya, güçlenmeye çalışan ve ülkesinin idaresinin doğru insanlar tarafından yapılması gerektiğini düşünen insanlara müthiş hakarettir.Çok büyük haksızlık. Samimiyetsiz insanların, hatta temsil ettiği partinin adaylarına bile oy vermeyen insanların bu partilerde yer edinmeye çalışmaları da ayrı bir sıkıntı” diye konuştu. İYİ Parti olarak aday seçimi konusunda hata yapılıp yapılmadığı sorulan Apaydın, “Seçilen adayın kendisi hatalı. Güçlü menfaat sağlayabileceği yerlere insanlar daha kolay geçiyor. Bu teşkilattan ziyade parti tercih ederken kadın olması, etiketinin olması, bölgenin yerlisi olması dolayısıyla baktığınız zaman çok güzel bir tercihte bulunulmuş ama herkesin beyninin arkasını okuyamayız. 2 sene sonra bu kadar değişeceğini bilemeyiz. Geçen yıl tek  adam rejimini felakete götüreceğini söyleyen birisi” ifadelerini kullandı. 
'HEDEFE ULAŞMAK ÜZEREYİZ'
Kongre seçimi hakkında da konuşan Apaydın, “Daha önce hedeflediğimiz gibi üye sayımız 3 bin. Hedeflediğimiz sayıya ulaşmak üzereyiz. Bu üyelerle 29 Mart’ta delegelerimizi seçeceğiz ve 18 Nisan’da kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu doğrultuda samimiyetle, partimize aidiyet duygusuyla bağlı olanları partimize kazandırmaya çalıştık. Yaklaşık 2 yıldır titizlikle çalıştık. İnşallah ilk kongremizi gerçekleştireceğiz ve halkımızın teveccühünün artarak devam ettiğini hepimiz görüyoruz. Partimizi çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi. 
'DEĞERLENDİRME YAPILACAK
Kongrede aday olup olmayacağı sorulan Apaydın, “Arkadaşlarımın görüşleri çok önemli. Önümüzdeki günlerde net bir değerlendirme yaptıktan sonra karar vereceğiz. Burada çalışan, bu partinin var olması, güçlenmesi için her şeyini ortaya koyan kim olursa kapımız açık. Herkes aday olabilir. Arkadaşlarımın görüşü benim aday olmam doğrultusunda olursa olurum. Bir başka arkadaşımı önerirlerse de o arkadaşımızın kazanması için çalışırım” diye konuştu. 
'KENDİSİNİ TANIYAN YOK'
İYİ Parti’li Hilmi Er’in aday olacağının konuşulduğu ve taban yokladığı, kendisinin de taban yoklamasında bulunup bulunmadığı sorulan Apaydın, “Bizim yaptığımız taban yoklamasında o arkadaşımızı çok bilen, tanıyan yok. 2 seçimde çıkıp da hiç kimse bu arkadaşlarımızı seçim çalışmalarında görmedi. Bunu taban söylüyor. Kendileri kendi çevrelerinde bir taban oluşturup onlar üzerinden etkili olmaya çalışıyorlar. Bunu biz anlıyoruz. Bu tür şeyler siyasette hep olmuştur. Seçimden seçime gelip partilerde söz sahibi olmak isteyen insanlar hep olmuştur. Bunlar dönem dönem muvaffak olsa da uzun vadede toplumda karşılığı olmamıştır. Bu arkadaşımız MHP’den ihraç edildiği dönemde böyle bir şeye girişti ama ilçe başkanı olamadıktan sonra da hiçbir şekilde parti ile ilgili çalışmalara katılmadı. Bizimle yol yürümedi. Keşke elinde bir tane partinin bayrağıyla bir fotoğrafı olsaydı. Çalışırken bir günden bir güne bu arkadaşla partilileri sahada görsek. En büyük üzüntümüz o” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107