banner84

Erdoğan Alanya'lı üyesini aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen törende,  Alanya'dan üye olan bir Ak Partili ile sohbet etti.

Erdoğan Alanya'lı üyesini aradı

Özgür YILMAZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yardımıyla ilçelerdeki yeni üyelerin üyelik formlarının bulunduğu klasörden tesadüfi olarak seçilen yeni üyeleri aradı. Görüşmeler sırasında birçok üyenin Erdoğan ile konuştuğuna inanamaması üzerine renkli görüntüler ortaya çıktı.

Rastgele telefon ile arama yapan Erdoğan, üyenin kendisiyle konuştuğuna inanmaması üzerine "İlhami niye güldün? Yok, gerçekten ben Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan. İstanbul İl Teşkilatında üyelerle ilgili bir ödül törenindeyiz ve sizleri de buradan tebrik etmek için arıyorum. Üyeliğiniz hayırlı olsun inşallah." dedi.

Üyenin 4 çocuğu ve 5 torunu olduğunu öğrenmesi üzerine Erdoğan, "Maşallah sen bayağı hızlı gidiyorsun. Allah eksikliğini vermesin. Hepsine çok çok selamlar söyle." diye konuştu.

Alanyalı olduğunu, 40 yıldır İstanbul'da yaşadığını aktaran üyeye Erdoğan, "Bak şu anda İstanbul İl Teşkilatındayız. Bini aşkın burada kardeşimiz var. Senin üyeliğini tebrik ediyorlar. Bütün aileye selamlarımızı ilet. Ama sadece senin üyeliğin yetmez. İnşallah senden yeni yeni üyeler bekliyoruz. Ben Mevlüt Çavuşoğlu'na da söyleyeceğim senin üyeliğini. Mevlüt Çavuşoğlu da Alanyalı." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuştuğu İlhami isimli üyenin kim olduğu parti içinde merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107