banner84

“Esnafı AVM'lerden MHP kurtacak“

MHP Milletvekili Adayı Uyar, "Esnaflarımızın bu sıkıntısını çözmek için AVM ile alakalı yasayı çıkarıp onların çalışma düzenlerini bir plana oturtacağız" dedi.

“Esnafı AVM'lerden MHP kurtacak“

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, dün ziyaretlerine Hacet'ten Devlet Hastanesi kavşağına kadar 25 Metreli yol üzerinde bulunan esnaflarla devam etti. Bütün esnafları tek tek selamyarak destek isteyen Uyar'a İlçe Başkanı Hilmi Er, ilçe yöneticileri, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, Belediye Meclis Üyesi Zihni Asiltürk, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve partililer eşlik etti. Uyar, "Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Ağzımızın tomarmasından Omar diyeceğimizi anlıyorsunuz. Zaten Alanya'dan seçilebilecek başka bir aday da yok. Cafer Hoca sizden birisi, kendisini tanıtacak değil. Aradığınızda ulaşabileceğiniz birisi. Sizden bir omuz, bir destek istiyorum" diyerek esnaflardan destek istedi. Esnaflar yakın ilgi gösterip destek sözü verirken Uyar, seçim vaatlerinde her kesime olduğu gibi esnaflar için de büyük vaatlerin olduğunu hatırlattı.

"BAKKALLARIMIZI YAŞATALIM"

Ziyaretler sırasında basına açıklamalarda bulunan Uyar, şöyle konuştu: "Bir yandan esnafımızı ziyaret ederken bir yandan da esnafımızın dertleri ve sıkıntıları ile ilgili bilgiler derliyoruz. Özellikle AVM ve zincir mağazaların esnafımıza ne kadar zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Geçmişte büyük alışveriş mağazaları açılmaya başladığı zaman ben 'Mahalle bakkalımı sermaye ağalarına, AVM'lere yedirtmem' demiştim. Ve mahalle bakkallarından alışverişe devam etmiştim. Halen de öyle yapıyorum. Bizim alışveriş yapacağımız yerler bu esnaflarımız. Desteklemeye devam edeceğiz. Esnaflarımızın bu sıkıntısını çözmek için AVM ile alakalı yasayı çıkarıp onların çalışma düzenlerini bir plana oturtacağız. Esnafımızın mağduriyetini önleyeceğiz. Diğer taraftan herhangi bir işyeri açan esnafımızı da desteklemek amacı ile 5 yıl süre ile vergilerinden indirim sağlayacağız. Vergi kolaylıkları ile onları destekleyip ayaklarının üzerinde dikilmeye başladıktan sonra sorumluluklarını yerine getirmeleri ile alakalı yasaları çıkaracağız. Esnafımıza sesleniyoruz; Bizimle yürüyün. Bizimle yürürseniz sorunlarınızın çözülmesine MHP iktidarı çare olacaktır."

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107