banner84

'Esnaftan haberleri yok'

Haftalık yönetim kurulu toplantılarında turizmi gündeme alan İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, "Turist sayıları iyi diyorlar ama esnaftan haberleri yok” dedi

'Esnaftan haberleri yok'

-Özgür YILMAZ

İYİ Parti İlçe Teşkilat yönetimi haftalık olağan toplantılarını yaptı. İlçe Başkanı Yücel Apaydın, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, turizmin içinden gelen bir turizm bakanının da turizm konusunda yapılan hatalara çözüm olamadığını söyledi. Apaydın, "Alanya bir turizm şehri. Esnafı gelirini büyük oranda turizmden kazanıyor. Devletimizin yayınladığı rakamlara bakılırsa turizm çok iyi, esnafın yüzü gülüyor ve millet hayatından memnun. Ancak gerçek böyle değil. Bunu hepimiz sahada görüyoruz, esnafımızla görüşmelerimizde kan ağladıklarını. Turizm esnafı içinde düzgün olmayan insanları barındırmanın yükünü zorunluluğunu çekiyor. Fakat biz devletimizden ve devletimizi yönetenlerden ciddi oranlarda önlemler almasını, çalışmasını bekliyoruz. Turizm konusunda yapılan hatalar devam ediyor. Turizmin içinden gelen bir bakan da buna çözüm olamamıştır. Turizmin çok iyi olduğunu söyleyenler esnafla görüşmüyor demek ki. Biz esnafın durumunun vahim olduğunu biliyoruz. Esnaf kan ağladığı halde yayınlananlar doğruyu yansıtmamaktadır. Turizm demişken turizme en büyük zararı verenlerden biri de Suriyeliler krizidir. Sanırım devletimiz turizm rakamlarını açıklarken ülkemizi şehrimizi ziyaret edenleri açıklarken, ülkeye giren Suriyelileri de turist sayısına ilave ediyorlar. Bu da ayrıca kanayan bir yaradır. Devletimizin bu konuda ciddi çalışmalar yapmasını gerçekten ihtiyacı olmayanların ülkesine gönderilmesini istiyoruz" dedi.

'BÖCEK SÖZÜNDE DURUYOR'

Caddelerin Alanya Belediyesi’ne verilmesine ilişkin de konuşan Apaydın, Muhittin Böcek’in hala kararının arkasında olduğunu aktardı. Apaydın, "Caddelerin Alanya'ya verilmesi konusunu bildiğiniz gibi Sayın Muhittin Böcek seçim sürecindeki çalışmalarında her yerde, her zaman dile getirdi. 'Alanya Alanya'dan yönetilmeli. Bunun içinde Büyükşehir'in aldığı caddeleri Alanya Belediyesi'ne vereceğiz' diye söyledi, sözünde durduğunu biz görüşmelerimizde gördük. Fakat Alanya Belediyesi bu caddelerin bakımından ve altyapı çalışmalarından maliyetinden çekindiği için almakta ayak diretiyor bu konuda kamuoyunda bilgisinin olmasını istiyoruz. Konu Sayın Muhittin Böcek tarafından seçimden önce nasıl söz verildi ise Alanya Belediyesi'ne devredilecek şekilde. Fakat Alanya Belediyesi'nin bu şekilde bir tavrı yok. Sadece kamuoyuna istiyoruz diyerek geçiriyorlar" diye konuştu.

'İSTİŞARE EDİLİP, ÇEKİ DÜZEN VERİLMELİ'

Deveci faaliyetlerine bir çözüm bulunması gerektiğine dikkat çeken Apaydın, “Biz her zaman söyledik. Bu şehir disiplinsiz yönetiliyor ve idare ortak akıllı şehri yönetmiyor. Hala aynı noktada ve ısrarcıyız. Haklı olduğumuz da gün geçtikçe daha da çok ortaya çıkıyor. Deveciler konusu başka konularda olduğu gibi sağlıklı bir şekilde değerlendirilmeli. Muhattapları ile istişare edilerek çeki düzen verilmeli. Devecilere siz develeri çekin gidin bu şehri terk edin demek olmaz. Bunları belirli istasyonları gösterilmeli ve disiplinsiz çalışanlara gerekli cezaları yaptırımları verilmeli. Fakat bunların tamamen devre dışı kalması isteniyorsa da nasıl ki Muhittin Böcek at arabaları ile ilgili bir çalışma yaptı ve onları ekonomik olarak tatmin edecek bir rakamla atlarını ve arabalarını bırakmalarını sağladı, aynı şekilde bu insanlara bir geçim kapısı ya da geçici süre yardımda bulunarak bu işten el çektirilebilir. Fakat onlarda kenarı atılmamalı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107