banner84

“Evrak eksik diyerek içinden çıkmaya çalışıyorlar"

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın bugünkü yönetim toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apaydın, Aysultan Kadınlar Plajı'nın kapatılması hakkında, 'Belge eksik' diyen, AK Parti İlçe Başkanı'na "Evrak eksik diyerek içinden çıkmaya çalışıyorlar" dedi.

“Evrak eksik diyerek içinden çıkmaya çalışıyorlar"

-Engin ANAK
İYİ Parti Alanya İlçe teşkilatı haftalık yönetim toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Yücel Apaydın'ın gündeme ilişkin ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Haziran'da yapılacak başkanlık seçimlerini değerlendirdi. Apaydın, "İstanbul seçimleri için artık son düzlüğe girildi. İnşallah hafta sonu yapılacak seçimlerin ardından ilçemiz yıllardır bir türlü içinden çıkamadığımız seçim atmosferinden çıkıp, gerçek gündemine dönecek diye düşünüyoruz. İstanbul seçimlerinden bir türlü çıkamadığımız için ne ülkemizde de biz normal bir gündeme de dönemedik. Bu seçimlerin çok da adil olmayacağını biliyoruz. Çünkü bir tarafta devletin kurumlarının ve birimlerinin bütün imkânlarını kullanan iktidarın adayı, diğer tarafta da demokrasiyi tesir ettirebilmek için var gücüyle mücadele eden ve bütün gücünü halktan, vatandaştan alan bir adayın mücadelesi var. Bu noktada biz İYİ Parti olarak, liderimiz Sayın Meral Akşener'den başlamak üzere, bütün dinamiklerimizle Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), daha doğrusu Millet İttifakı adayının arkasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmkan bulursak inşallah biz de çalışmalara sembolik de olsa destek vermek için gidip katkı sağlayacağız. Alanya için söyleyecek çok bir şey yok. İnşallah önümüzdeki sezon esnafımız için iyi geçer. Sezon sonunda vah tüh diyerek bir yılı heba etmemiş oluruz” ifadelerini kullandı. 
"BAŞVURU BEKLETİLİYOR"
Alanya Postası Gazetesi'nin gündeme taşıdığı Aysultan Kadınlar Plajı'nın kapatılmasına ilişkin de konuşan Apaydın, plajın işletmecisi olan şirketin müdürü olan kişinin, "Geçmiş dönemde İYİ Partili olması veya hala İYİ Partili olması CHP’nin sorumluluğunun bittiği anlamına gelmez" dedi. Apaydın açıklamasının devamında ise şöyle konuştu: "Aysultan kadınlar plajının bizim uhdemizde olduğunun söylenmesi aslında yanlış bir bakış açısı. Şöyle ki, CHP Büyükşehir Belediyesi iktidar partisi. Bütün Antalya’yı yöneten belediye. Burada belediyeye ait bir şirketin ya da bir birimin, kurumunun, başkanının geçmiş dönemde İYİ Partili olması veya hala İYİ Partili olması CHP’nin sorumluluğunun bittiği anlamına gelmez. Fakat bu zihniyet artık parti devleti olma yönünde halkta oluşan algının, idarecilerde ve siyasetçilerde de oluştuğunun bir göstergesidir. Bu hastalıklı bir zihniyettir. Buna rağmen biz konuyu biliyoruz. Aysultan Kadınlar Plajı’nın tahsis süresi 8 Mayıs itibariyle bitti. O dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Büyükşehir Belediyesi Ocak ayında Milli Emlak İstimlak Müdürlüğü aracılığıyla Aysultan Plajı için yeniden tahsis edilmesi noktasında başvuruda bulunuyor. Başvuru bekletiliyor ve hala orayla ilgili birimin başkanı olan Hasan Gökçe'nin yeniden başvuruda bulunmasına rağmen bu talep neticelendirilmiyor.”
"EKSİK EVRAK VAR DİYEREK ÇIKMASINLAR”
Apaydın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun, Antalya Büyükşehir Belediye Belediyesi'nin Aysultan Kadınlar Plajı hakkındaki tahsis dosyasının hazırlanması ve sunulması konusunda üzerine düşen vazifeyi eksik yaptığını söylemesine ise,  "Burada oturan bir ilçe başkanı evrak eksik olduğunu bilebilir mi? Bu bir soru işareti. Bu muhalefet belediyesi olmanın sakat bir durumu diyelim. Devlette devamlılık esasını kendi bünyelerinde barındırmadıkları için bu ülkeyi idare edenlerin irade zaafı, yönetim zaafıdır. Birçok evrak eksik olmasına rağmen iktidar belediyelerinde her şey halloluyor. Burada da evrak eksikse istesinler eksik evrağı. Bu evrağı Ocak ayından Mayıs ayına kadar tamamlamayan yine AK Partili Büyükşehir Belediyesidir. Yaptıkları şeyi yarım yamalak, sakat yapıyorlar. İdareye başkası devraldığında da, ‘Evrak eksik’ deyip içinden çıkmaya çalışıyorlar. Özetle şunu söylüyorum ki Aysultan Kadınlar Plajı’nın Sorumlusu olan şirketin Başkanı Hasan Gökçe’dir. Evet İYİ Partili birisidir. Kendisi ile de görüştüm. Bu konuda taleplerini tekrarladıklarını fakat henüz tahsisin gerçekleşmediğini, idare olarak Aysultan’ın kapatılmasına yönelik bir iradesinin olmadığını, aynı doğrultuda Finike'de de bir kadınlar plajı olduğunu ve orada meydana gelen zararları tadilat edip hafta sonu oraya açacaklarını söyledi. Bakış açısı olarak kadınlar plajına karşı olunsaydı Finike’deki plaj da açılmazdı. Şu anda Hasan başkanımız orayı bitirip açma aşamasında. Burada da sayın Mustafa Toklu yardımcı olsun eksik belgelerimizi tamamlayalım götürelim, plajımız açalım" diyerek cevap verdi.
"İDARİ ZAAFLIK VAR"
Bir gazetecinin bu yıl 19. su düzenlenen Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali'nde vatandaşların stantlarda düzensizlikten dolayı şikayet ettiği iddiasını sorması üzerine cevap veren Apaydın, "Her zaman söylediğimiz gibi sadece festivalde değil, idari anlamda bir zaaf ve boşluk olduğunu yıllardır hep beraber görüyoruz. Fakat başkanımızı herkes bundan önceki 5 yılı birçok mağduriyetle iktidar ve Büyükşehir Belediyesi tarafından kendine uygulanan yaptırımlar yüzünden masum mağdur olarak görüyor. Bu sebeple de eksiklikler hoş görüldü. Aynı şey bu sefer geçerli değil. Vatandaş artık serzenişte ve şikayette bulunuyor. Bunun da çok haklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Düzensizlik her konuda her aşamada var. Çünkü idare şekli, idare zihniyeti, ekip ruhuyla hareket etmemek, ortak akılla düzene oturmadığı için sadece gözle görülen yerlerde hoş görünme adına bir şeyler yapıldığı için o düzensizlik de vardır. Fakat ben hiçbir gün iştirak etmedim festivallere. Daha doğrusu getirilen sanatçının oradaki insanlara hakaretler etmesi, küçümsemeye çalışması, özellikle de Bülent hanımın oradaki ülkü ocakları başkanı ile dalga geçmesi ve milliyetçi kesiminde buna göz yumması bir milliyetçi olarak benim de kanıma dokundu. Bu ciddiyeti sağlayacak şekilde, halkın kültürüne yapısına uygun sanatçıların seçilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107