banner84

Fermuarda 1'inci sıra kimin?

Millet İttifakı'nda daha önce açıklanan fermuar liste yönteminde 1'inci,3'üncü ve 5'inci sıranın CHP'de olacağı bekleniyordu. Parti kulislerindekison gelişmeye göre ise İYİ Parti 1'inci sırayı istiyor.

Fermuarda 1'inci sıra kimin?
Millet İttifakı'nın ortaklarından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti'nin fermuar listesinde 1.sıranın kime ait olacağı konuşuluyor. Düne kadar CHP'nin fermuar listede 1.,3. ve 5. sıra şeklinde kontenjan kullanacağı belirtiliyordu. Kulislere yansıyan son gelişmede 1. sırayı İYİ Parti'nin istediği yönünde oldu. CHP'liler listenin 1'nci sırasında kendilerinin bulunması gerektiğini savunurken, İYİ Parti'nin Alanya'da son seçimde aldığı oyu gerekçe göstererek 1.sırayı istediği konuşuldu. Özellikle CHP tabanında bu tartışmanın daha çok yaşandığı ve ne şekilde aşılacağı merak konusu. 
'SORUN YOK'
Yaşanan son durumu değerlendiren CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, listede herhangi bir sorun olmadığını belirterek, "Kesinlikle listelerle ilgili bir sorunumuz yok. O 1'nci ben 2'nci diye birşeyde söz konusu olamaz. Zaten bir fermuar liste çıkarıyoruz. Bu sebeple sorun yaşayacak bir durumumuz yok" dedi.
'BİZ FEDAKARLIK YAPIYORUZ'
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın ise, "Biz listeyi yaparken hangi partili olduğuna bile bakmıyoruz. Toplumda karşlılığı olan halkın benimsediği isimleri yazacağız. Biz hiç bir konuda partizanlık yapmıyoruz. Biz fedakarlık yapıyoruz zaten yapmaya da devam edeceğiz" dedi.
KRİZ ÖNLEYİCİ TOPLANTI
Öte yandan CHP, meclis üye aday adaylığında bulunanları bir araya getirdi. CHP'de meclis üye aday adaylığı başvurusunda bulunan Nazmi Zavlak, Mehmet Okyanus, Engin Alataş, Emine Keyaoğlu, Levent Eren, Hüseyin Şahin, Bengisu Yarı, Hüseyin Yaman, Ali Hancı, Erdoğan Toktaş, İbrahim Aksu, Gökhan Sipahioğlu, Pınar Vural, Nefise Develioğlu, Serkan Salvur, Yılmaz Bağışlar, Ali Sönmez toplantıya katılırken, söz konusu toplantının İYİ Parti ile meclis listesi oluşturulurken sorun çıkarılmaması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldığı şeklinde yorumlandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 19:42
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107