banner84

'FETÖ'nün siyasi ayağı çözülemedi'

CHP İlçe Başkanı Karadağ 15 Temmuz’da yıldönümü olan olaya ilişkin, "Bu darbenin siyasi ayağı henüz çözülmedi” dedi.

'FETÖ'nün siyasi ayağı çözülemedi'

-Özgür YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda CHP İlçe Başkanı Karadağ, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. İlk olarak FETÖ Darbesi’nin yıldönümü ile ilgili konuşan Karadağ, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman ve her türlü sivil veya askeri darbelere karşıyız.Bu zamana kadar ülkemizde birçok askeri darbeler yapılmıştır. Bu darbelerde her zaman devrimci, ilerici, çağdaş, demokrat ve Atatürkçü kişiler zarar görmüştür ve daha da önemlisi halkımız ve ülkemiz zarar görmüştür. 15 Temmuz'da da biliyorsunuz FETÖ darbesi söz konusu olmuştu. Bu darbede 250 vatandaşımız hayatını yok yere kaybetmiştir. Onlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Ne yazıkki halen FETÖ darbesinin siyasi ayağı henüz çözülememiştir ve yeri geldiği zaman bu darbe kullanılarak birçok kişi farklı konularda mağdur edilmekte. Aynı zamanda da siyasi tarafta bulunanlar hal, siyasette at koşturmaktadır. Bu ikili bir durumdur ve bu tehlike ülkemizde hala devam etmektedir. Bunu kınıyoruz" dedi.

'ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÖRÜŞÜLECEK'

DEMAŞ bölgesi ile ilgili Büyükşehir Belediye meclisinde alınan kararı da değerlendiren Karadağ, konunun tekrar Alanya Belediyesi’nde görüşüleceğini aktardı. Karadağ, "Önümüzdeki günlerde Alanya Belediyesi'ne ve Büyükşehir Belediyemize DEMAŞ ile ilgili bir itirazda bulunmuştuk. Bu DEMAŞ arazisinin sosyal ve kültürel sportif bir eğlence alanı olması gerekirken, ticaret ve turizm alanı döndürme durumu vardı. CHP olarak her iki belediyemize bu konuda karşı olduğumuzu müracaat ile bildirdik. Eski alanı ile kalmasını bildirdik. Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında isteğimiz kabul edildi ve Alanya Belediyesi'ne geri gönderildi. Bu konuda bize destek veren Büyükşehir Belediye Meclisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Alanya Belediyesi'nde bu konu görüşülecek ve karara bağlanacak" diye konuştu.

'ÜYE SAYILARI ARTIYOR'

Karadağ son olarak teşkilatlanmalar ve parti üyelikleri hakkında konuştu. Karadağ, "Örgütlenmemizi her an seçim olacakmış gibi arkadaşlarımız vasıtasıyla oluşturduğumuz bir komiteye ile gerçekleştirdik. Örgütlenmelerimiz tamamlandı. Şu an Eskiköy dediğimiz mahallelerimizde halkımızla birlikte ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Partimize yoğun bir ilgi var. İki arkadaşımızı daha partiye kayıt ettik, kayıtlarımız sürekli devam ediyor. Hem hızlı bir şekilde seçimlere hazırlanıyor, hem de büyüme gösteriyoruz. Dolayısıyla ben bu ilgiyi gösteren tüm arkadaşlarımızı ve tüm yönetim kuruluna komite görevlilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107