banner84

'Gayemiz, sadece Cenab-ı Allah’ın rızasıdır'

Alanya Ülkü Ocakları Başkanlığı'na atanan Mustafa Demirağ'dan ataması sonrası ilk açıklama geldi.

'Gayemiz, sadece Cenab-ı Allah’ın rızasıdır'
Alanya Ülkü Ocakları Başkanlığı'na bugün devir teslim yaşandı. Abil Gündoğdu'nun yerine Mustafa Demirağ getirildi. Demirağ atamasının ardından ilk açıkalamasını yaptı. Demirağ'ın açıklaması şöyle; 
Değerli hemşehrilerim, bugün itibariyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız sayın Dr.Sinan Ateş Beyefendi’nin tensip ve takdirleriyle Ülkü Ocakları Alanya İlçe Başkanlığı’na atanmış bulunmaktayım.
Öncelikle şahsımı, şehitler kervanının bu şerefli makamına, Ülkü Ocaklarımızın 50.yıldönümünde layık gören genel başkanımız  sayın Dr.Sinan Ateş Beyefendiye , genel başkan yardımcılarımıza ve genel merkez yönetimimize teşekkür ediyorum.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, hepimizin şahsiyetini oluşturarak geleceğimize yön veren, Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini düstur alarak bir nesli geçmişten aldığı ilhamla geleceğe hazırlayan kutlu bir dergahtır.
Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de ifade ettiği gibi “davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eşittir”
Bu kutlu sancak, iki bin yıl önce, bugünkü ordumuzun temellerini atan Metehan’dan; Anadolu’yu Türk yurdu yapan Sultan Alparslan’dan,  Peygamber efendimizin duasını alarak İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’dan, ümitlerin bittiği yerde kurtuluş meşalesini yakan Mustafa Kemal’den, bir neslin kurtuluşu için cefaya talip olan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’den bizlere emanettir.
Bizler devraldığımız bu kutlu sancağı, liderimiz sayın Dr.Devlet Bahçeli Beyefendi’nin çizdiği yolda, genel başkanımız sayın Dr.Sinan Ateş Beyefendi’nin talimatlarıyla daha ileriye taşımak için, bütün benliğimizi ortaya koyarak mücadele edeceğiz. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin de ifade ettiği gibi bu mücadelemizi sürdürürken “gayemiz, sadece Cenab-ı Allah’ın rızasıdır.”
Göreve atandığım andan itibaren; şehitler makamının hakkını vermek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimi; Türklüğün yıkılmaz kalesi olan, Hoca Ahmet Yesevi’nin dergahı, peygamber ocağı  Ülkü Ocaklarımıza bekliyorum. Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de ifade ettiği gibi bu davaya gönül veren herkese “sadece kapımız değil, gönlümüz de açıktır.”
Göreve atanmam vesilesiyle, hayırlı olsun dileklerini ileten herkese tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum. Bu kutlu davaya gönlünü adayıp emek veren herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene !
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 08:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107