banner129

'Gençleşeceğiz'

Haberin Manşeti programında CHP İlçe Başkan Adayı Zavlak, 'yönetimimle birlikte tozu dumana katacağız' diyerek iddialı açıklamalarda bulundu. Zavlak, "CHP'nin gençleşmesi gerekiyor. Genç beyinlere yön verdiğiniz sürece genç insanlara imkan tanıdığımız sürece genç insanları işin içine kattığınız sürece biz iktidara daha çok yakınız" dedi

'Gençleşeceğiz'

-Haber Merkezi
Alanya Posta TV'de Gaye Coşkun'un Haberin Manşeti programına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkan Adayı Ömer Zavlak konuk oldu. Seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Zavlak, neden aday olduğunu da canlı yayında anlattı. Yönetim listesinden de söz eden Zavlak, CHP'yi gençleştirmek ve iktidara taşımak için çaba sarfedeceklerini ifade etti.
'DEMOKRATİK BİR SÜREÇ'
Zavlak, delege seçimlerinden bahsetti. Zavlak, "Demokratik bir süreç işliyor şu anda. Sandığın başlarında bekleyen arkadaşlarımızın hepsi yönetim kurulu üyesi ve bu yönetim kurulu üyesi hemen hemen yüzde 80'i taraf. Coşkun Bey'in listesini çalıştıkları ve Coşkun bey ile hareket ettikleri ve daha sonra Coşkun bey ile beraber yönetim kurulu listesinde olacaklar. Ama bizler de orada olacağız, herhangi bir olumsuz bir şey de" diye konuştu. 
'TARAF OLDULAR'
Delege seçimlerinde yaşadıkları herhangi bir olumsuz olayın olup olmadığı sorulan Zavlak, "Birkaç tane spontane gelişen olaylar hariç herşey yolunda gidiyor.  Bazı mahalle başkanları delege listesine ben yazmadım. Şu anki yönetim kurulu üyelerinin hepsinin kritik bir dönemde görev üstlendiklerini ve hepsini delege listelerine yazalım diye düşünmüştük konuştuğumuzda Sefa Bey ile. Sefa Bey de buna uydu ama biz delege sürecine girmeden daha yönetim kurulundaki arkadaşlar hemen taraf oldular. Taraf olunca da nasıl olacak? Sefa Bey ayıp olur diye yazdı ama ben siyasette ayıp bilmem. Ben yalnızca ilkeli ve dürüst siyaseti bilirim" dedi.
'DEĞİŞİMİN VE GELİŞİMİN ÖNCÜSÜ OLACAĞIM'
Delege listesinden ve yönetiminden söz eden Zavlak, "Partiye emek vermiş, parti için mücadele vermiş, yeri geldiği zaman sahada çalışmış, partisi için gövdesini taşın altına koymuş insanları oraya taşımaya çalışıyoruz. Elbette herkes kendine yakın ve çalışmak istediği insanlarla yola çıkıyor. Yüzde 20 kadın ve yüzde 20 genç kotası var. Parti büyüğümüz dediğimiz birçok insanı yazmadık. CHP'nin çünkü gençleşmesi gerekiyor. CHP ilçe başkan adayı olarak ben değişimin, gelişimin öncüsü olacağım. Çünkü genç beyinlere yön verdiğiniz sürece genç insanlara imkan tanıdığımız sürece genç insanları işin içine kattığınız sürece biz iktidara daha çok yakınız. Alanya'da yaşayan insanları CHP ile barıştırmaya geliyorum" dedi.
'CHP'NİN İÇİNDE YER ALMALILAR'
Engelli bireylerin siyasete katılımını arttırmak gerektiğini ifade eden Zavlak, "Şu an CHP'ye kayıtlı engelli sayısı çok az. Bunlardan birisi Sayın Baykal Bey ve Ümit Bey. İkisini de yazdım.  Allah izin verirse ikisinden birisini mutlaka teklif götüreceğim, bir dahaki yönetim kurulu üyesi olarak. CHP'nin içerisinde yer almalarını istiyorum. Çünkü engelli bireyler bizim ailemiz. Aslında onlar Engelli değil engelli biz onlara çıkartıyoruz.
'SORUNU ÇÖZECEĞİZ'
Aslında kim kazanırsa kazansın bu engelli kardeşlerimizi yönetimine almalı. Onların önlerini kapatmayalım. Tabii ben kazanırsam ben yönetim kurulu üyeliğini alacağım. Parti binamızın engelliler için uygun olmadığını biliyorum. Bu konuyu çözüme ulaştıracağız. Bu konuda söz veriyorum. Ben garantisini veriyorum" dedi.
'ŞİMDİ NE OLACAK?'
Delege listeleri ile ilgili serzenişini de dile getiren Zavlak, "Birkan Ceylan da bu partinin bir evladı, Gürkan Yılmaz kardeşimiz de öyle. Ben isterdim ki 3 listede 2'si yer alsınlar. Ama maalesef bugün baktık Sefa Başkanla Benim listemde vardı iki gençlik kolu başkanı da. Ama diğer listede yoktu.  İkisi de bizim gençlerimiz Biri yazılop, biri yazılmadığı için yazılmayan arkadaş 1-0 geriden başladı. Bu listeye yazmayan ilçe başkanı seçildi, yazılmayan da Gençlik Kolu Başkanı seçildi. Şimdi ne olacak? Uyum içerisinde nasıl çalışacaklar?" diye konuştu. 
'BİZİ ELEŞTİRSİNLER'
Seçilmesi halinde herkesle ortak noktada buluşacağını söyleyen Zavlak, "CHP ilgilendiren bir konu varsa, kendi başıma hiçbir zaman karar almayacağım. Bardak kadar bir sorun bile olsa üyelere herkese soracağız. 5 kişi 10 kişinin aldığı kararla değil, ortak akılla hareket edeceğiz. Eski başkanların yol göstermesine ihtiyacımız var, yol gösterecekler gençlerin bir hatası olursa uyaracaklar. Bizi eleştirecekler, yargılayacaklar. Eleştirilmek beni kampçılar. Ortak akılla doğruyu bulacağız" dedi. 
'DELEGELER KARAR VERECEK'
Çarşaf listenin demokratik olduğunu söyleyen Zavlak, "O gün o salonda olan arkadaşlar karar verecek çarşaf mı blok liste mi olacağına. Ben isterim ki çarşaf olsun, çarşaf en demokratif olandır. Tabii buna orada bulunan delegelerimiz karar verecek" diye konuştu. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107