banner84

‘Gerilla’ tartışması

MHP İl Başkanı Kaya, öldürülen PKK'lı hainler için "Gerilla" diyen CHP Antalya Milletvekili Kara'yı sert bir şekilde uyardı. Kaya, "Hainlerin dirisi kalleş, ölüsü leştir. Hainlerin ölüsüne sahip çıkmak size mi kaldı?" dedi.

‘Gerilla’ tartışması

MHP İl Başkanı Kaya, öldürülen PKK'lı hainler için "Gerilla" diyen CHP Antalya Milletvekili Kara'yı sert bir şekilde uyardı. Kaya, "Hainlerin dirisi kalleş, ölüsü leştir. Hainlerin ölüsüne sahip çıkmak size mi kaldı?" dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya, İçişleri Bakanlığı'na verdiği soru önergesiyle ilgili olarak basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamasında, öldürülen PKK'lı hainler için "Gerilla" tabirini kullanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'yı sert bir dille eleştirdi. Başkan Kaya, CHP'li vekilin yaptığı benzetmenin tam bir skandal niteliği taşıdığını ifade ederek, "Antalya'nın oyları ile Atatürk'ün kurduğu yüce meclise gideceksiniz, o meclis dahil olmak üzere bu ülkenin milli ve manevi değerleri ile toprak bütünlüğüne göz diken, sivil, genç, yaşlı, çocuk, polis, asker, öğretmen demeden insanlarımızın canına kast eden hainleri PKK'nın kullandığı tabirle gerilla diye anacaksınız. Sayın Kara, bilmelisiniz ki Türk milletinin tabiri ile bu hainlerin dirisi kalleş, ölüsü ise leştir. PKK'lı hainlerin ölülerine sahip çıkmak size mi kaldı? Türk milletinin bir vekili olarak size düşen PKK'lı hainlerin leşlerine sahip çıkmak yerine bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin  geride kalan acılı yakınlarına sahip çıkmaktır. Sizi ülkemize kast eden hainlerin değil, temsil ettiğiniz Türk milletinin dilini kullanmaya davet ediyorum" dedi.


'POLİSE ASKERE MADALYA TAKACAĞIZ'


CHP'nin şimdiye kadar yaptığı söylemlerde HDP ve PKK ile aynı dili kullanmak adına olağanüstü bir gayret sarf ettiğini ve bunun takdirini de CHP'ye oy veren duyarlı vatandaşlara bıraktıklarını ifa eden MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, "Birisi çıkar PKK'lı hainlere gerilla der, bir diğeri çıkar Cizre'de kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimiz hakkında ileri geri konuşur, bir diğeri çıkar PKK'nın uzantısı bir partiyi meclise taşımak için oy kullandığını söyler, bir diğeri çıkar hainlerin hendek ve barikatlarla kapattığı Cizre'de uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle PKK'nın siyasi partisinin girememesinin hesabını sormaya kalkar. Sonra da kalkıp 'Biz Atatürk'ün partisiyiz' diye meydan meydan gezer. İnanın Atatürk yaşasaydı hepinizin gereğini yapardı. Yazık, gerçekten çok yazık. Ancak unutulmasın ki, Atatürk ilke ve inkılaplarıyla yoğrulmuş, yüreği vatan ve millet sevdasıyla dolu kadrolar iş başına geldiği zaman bu yapılanların hesabını size soracaktır. Herkes yaptığının bedelini mutlaka ödeyecektir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi hainler hesap verirken PKK ile mücadeleye katılan tüm emniyet mensuplarına MHP iktidarında madalya takılacaktır. Bu ülkenin bekası için canlarını verecek kadar cesurca mücadele eden o isimsiz kahramanlarımız mutlaka ödüllendirilecektir" diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 19:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107