banner84

'Görevden kaçmam'

Ankara'ya giderek koordinatörlük görevi  istediği iddia edilen CHP Eski İlçe Başkanı Ali Takavut, kendisinin böyle bir talebi olmadığı ama, partisi tarafından bir görev verildiği takdir de görevden kaçmayacağını ifade etti. 

'Görevden kaçmam'

Asiye ELİAÇIK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve eski İlçe Başkanı Ali Takavut ile birlikte, Takavut'un Ankara'ya giderek Alanya'daki birimlerin başına geçme talebiyle ilgili açıklama yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, eski İlçe Başkanı Ali Takavut ile birlikte, Takavut'un Ankara'ya giderek Alanya'daki birimlerin başına geçme talebiyle ilgili açıklama yaptı. Kendisinin koordinatörlükle ilgili bir yorumu olmadığını belirterek, "Muhittin Böcek başkanımla bir farklı konularda görüşüyorum.  Basını ilgilendiren konu olursa da bunu sizlerle paylaşıyorum. Muhittin Böcek başkanımız koordinatör atamayacağını ve bunun yasal olmadığını söyledi. Burada işin birim amirleriyle götürüleceğini kendisi izah etti. Ancak şuan örgütlenme konusu yok, belirlenmiş bir şey yok. Buradaki büyükşehirle ilgili koordinasyon görevini kimlerin yapacağı, işleyişin nasıl olacağı ile ilgili bize ulaşan bir şey yok. Bunu ulaştığı an basınla paylaşacağım" dedi. 
'BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI'
Eski İlçe Başkanı ve milletvekili aday adayı Ali Takavut ise kendisinin hiçbir şekilde böyle bir talebi olmadığını belirterek, "Eğer ben bir yere talip olacaksam, bir görev istiyorsam parti terbiyem gereği ve parti disiplini gereği önce gelir ilçe örgütümle konuşurum. İlçe örgütümden onay alarak bir yere giderim.  Benim ne koordinatörlük ne de birim amiri olma talebim olmadı. Böyle bir şey olsa önce Ankara'ya gitmek yerine önce ilçe teşkilatıma gelirim. Ben daha yeni seçilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımı tebriğe gitmedim. Ben seçimlerden sonra daha Alanya dışına çıkmadım. Böyle tür haberler hem beni hem de ilçe örgütümü incitiyor. Bunlar ilçe başkanıma da zarar verecek gelişmeler. Ama partim görev verirse de partimin verdiği göreve her zaman hazırım. Biz görevden kaçan insanlar değiliz. Sağlıyım elverdiği müddetçe partimin emrindeyim. Ancak bu konuda benim hiç bir talebim yok" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107