banner84

Güney özür diledi

Su kesintileri konusunda vatandaşlardan özür dileyen Büyükşehir Alanya Koordinatörü Güney, enerji kesintileri konusunda Bakan Çavuşoğlu'na bir dosya sunduklarını söyledi

Güney özür diledi
 AVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nun babası Osman Çavuşoğlu ve AKP İlçe Gençlik Kolları Yönetimi dün Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Nurettin Uludağ'ı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler. AKP Gençlik Kolları Yönetimi'ni başarılı çalışmalar yaptığını söyleyen Güney, "Sizler Büyükşehir'in birer fahri görevlisisiniz. Sizlerle bu işten alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Her zaman Büyükşehir Alanya Koordinasyon Merkezi'ni arabilir, sorun olunca da rahatlıkla iletebilirsiniz. Sizlerle birlikte yapacağımız çalışmalarla sorunları çözeceğimize inanıyorum" dedi.  
VATANDAŞLARDAN ÖZÜR DİLEDİ
OBA Mahallesi'nde yaşanan su sorununu çözebilmek için yapılan çalışmalar nedeniyle şehirdeki bazı noktaların da suyunun kesildiğini söyleyen Güney, bu nedenle mağdur olan vatandaşlardan özür diledi. Güney, "Üzümlü'den gelen bu suyun bir kısmının Oba'ya nakli konusunda çalışma yapıldı. Bunu By-Pass ile yaptık, şehirdeki bazı noktaların da suyunu 5-6 saatlik bir zaman diliminde kestik. Bu konuda ekiplerimiz seferber oldular ve arıza giderildi. Dün de Alanya'nın tamamına su verdik, bir çok vatandaşımız da mağdur oldu. ASAT ve Büyükşehir adına mağdur olan vatandaşlardan özür diliyorum.  Bundan sonraki süreçte bir bölgede ASAT bakım ve onarım yapacaksa, su kesintisini önceden vatandaşlara duyuracak. Vatandaşlar da su kesintisine karşı önlem alabilecek" dedi. 
"ENERJİ SORUNUNU BAKANIMIZ BİLİYOR"
ENERJİ kesintilerine ilişkin de soruları yanıtlayan Güney, "AKEDAŞ özelleşti ama sonuçta özelleştirmenin iyi olması veya kötü olması hükümete bağlı olduğu için vatandaşın tepkisi bu yönde. 6-7 aydır bu özelleştirme ile ilgili AKEDAŞ çalışmalarını sürdürüyor. Bildiğimiz kadarıyla yatırımla ilgili çalışmaya geçilmedi, şehir merkezinde yatırım yapılması gereken bir çok yatırım var. Ama turizm sezonu nedeniyle bu yatırımlar ertelendi diye düşünüyorum. Bazı şehir merkezinde çalışmalar yapıyorlar ama sezon sonu yapılacağını bize iletiyorlar. Bizlerde bununla ilgili doya halinde Avrupa Birliği (AB) Bakamız Mevlüt Çavuşoğlu'na Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'e ilettik ve onların da bilgisi var. Enerji sorunu sadece merkezde yaşanmıyor, başka bölgelerde de yaşanıyor. İnşallah bu sorun köklü bir şekilmde çözülür diye düşünüyorum. Geçmişte Okurcalar'daki indirici trafodan elektrik alınmıştı, bu yıl da onunla ilgili çalışmaları da biz takip ediyoruz. Yeterince enerji konusunda entegre olunamadı mı diye düşünüyorum, sonuçta onu İlçe Başkanımız da takip ediyor, o ayağını da takip ediyor. Burası hükümetin kontrolünde olan bir yer ama hızlı şekilde Alanya'ya yatırım yapılması gerekiyor" dedi. 
Güney, ASAT veznelerinin önümüzdeki günlerde Hükümet Konağı'na kurulacağını ve vatandaşların buralardan su ücretini ödeyebileceğini ancak beldelerle ilgili de vezne kurulmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157