banner84

'Halkımız bize mesaj verdi'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, "2015 genel seçimlerindeki tek üzüntümüz, AK Parti olarak tek başına iktidar yetkisini halktan alamamış olmamızdır. Yine de halkın verdiği mesajları doğru okuyarak yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

'Halkımız bize mesaj verdi'

Türel, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya'daki seçim sonuçlarıyla ilgili başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan olmak üzere tüm adayları, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer şahsında teşkilat, belediye başkanları ve meclis üyelerini kutladı.

Antalya'da 19 ilçenin 16'sında birinci gelmenin bu seçimlerde kolay olmadığını kaydeden Türel, birinciliği kazanamadıkları Muratpaşa, Konyaaltı ve Kemer'de de ikinci sırada yer aldıklarını hatırlattı.
Kemer'de sadece 265 oy farkla ikinci olduklarına, Konyaaltı'nda ise oylarını artırdıklarına işaret eden Türel, sonucun önemli bir başarıyı gösterdiğini vurguladı.

Seçim sonuçlarının muhalefetin her ortamda gündeme getirdiği, "Vatandaşların yeni Büyükşehir Yasası'ndan yakındığı" iddialarını da çürüttüğünü savunan Türel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Yeni yasa ile büyükşehir hizmet alanına giren hemen hemen tüm ilçelerde oylarımız yükselmiştir. Büyükşehire yeni bağlanan ilçelere bağlı belde ve köylerimizin yüksek oranda AK Parti'ye verdiği destek önemlidir. Alanya, Manavgat, Finike, Döşemealtı, Demre ve Korkuteli'nde 2014 seçim sonuçlarına göre ikinciyken, ciddi oy artışları ile AK Parti'nin birinciliğe yükselmesi, halkımızın sandıkta, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bize 'Durmak yok yola devam' mesajını verdiğini göstermektedir."
Türel, Türkiye'de seçmenlerin yüzde 77'sini oluşturan 30 büyükşehir arasında Antalya'nın oy artışı itibarıyla Türkiye 4'üncüsü gelmesinin sevindirici olduğunu ifade etti.

Sandıktan çıkan sonuca her zaman saygı duyduklarının altını çizen Türel, şunları kaydetti:
"2015 genel seçimlerindeki tek üzüntümüz, AK Parti olarak tek başına iktidar yetkisini halktan alamamış olmamızdır. Yine de halkın verdiği mesajları doğru okuyarak yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Antalya'da AK Parti'ye oy veren vermeyen ve sandık başına giderek demokratik görevini yerine getiren tüm vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oy veren vermeyen tüm vatandaşlarımıza hizmet borcumuzu en iyi şekilde ödemek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107