banner84

'Halkın derdi seçim değil, geçim'

İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, yeniden yapılacak olan İstanbul seçimi nedeniyle devleti yönetme sorumluğu olanların hizmet yerine seçime odaklandığı söyledi

'Halkın derdi seçim değil, geçim'

-Özgür YILMAZ
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, sadece parti lideri gibi davranmaktan vazgeçmesini istedi. Apaydın, partisinin haftalık yönetim kurulu toplantısında İstanbul seçimleri sebebiyle, vatandaşın unutulduğunu söyledi. Halkın tek derdinin geçim olduğunu ifade eden Apaydın, "Ülkemiz bir türlü seçim gündeminden çıkamadı. Aslında halkın gerçek gündemi geçim. Fakat sadece İstanbul'da yeniden yapılacak olan seçimler bütün ülkeyi, devlet erkanını tam mesai şeklinde meşgul ediyor. Devleti yönetme sorumluluğunda olanlar, milletin huzur ve refahı için çalışması gereken siyasiler sadece ve sadece İstanbul seçimleri odaklı çalışıyorlar. Bu da ülkemizin gerçek gündeminin ve halkımızın daha rahat etmesini engelleyen bir durum. Bir an önce temennimiz devletimizin başında olan Sayın Cumhurbaşkanımızın, sadece bir parti lideri gibi seçim çalışmaları yapmaktansa, devleti ve kurumlarını hızlı bir şekilde ekonomiye yönelik çalıştırarak, halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması için ekonomisinin düzelmesini sağlamasını temenni ediyoruz" dedi.
'YAPTIĞI HADSİZLİK'
Apaydın’ın bir başka gündemi ise Türkiye’nin tek komünist başkanı olarak bilinen Mehmet Fatih Maçoğlu’nun Dersim hamlesi ile ilgili idi. Apaydın, " 
Ayrıca bugünlerde hepimizin sempati ile baktığı ve komünist ama hiç olmazsa doğru şeyler yapıyor dediği Mehmet Fatih Maçoğlu’nun yapmış olduğu Tunceli ismini Dersim olarak değiştirmeye kalkması. Bu hareket hepimizi derinden üzmüştür.  Kendisine duyulan sempati ve hoşgörü bizim nezdimizde bitirmiştir. Tunceli ismini atamız Mustafa Kemal Atatürk vermiştir, onu değiştirmek hiç kimsenin haddine değildir. Yaptığı hadsizliktir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107