banner129

’Halkın sesini duymuyorsunuz’

CHP Alanya İlçe Başkanı Çorbacı, pazarda artan meyve sebze fiyatlarını hatırlatarak, 17 yıldır devleti yönetenlerin tek gündemi “Bay Kemal” diye bağırmak. Emeklilerin, işsizlerin, çocuğuna harçlık gönderemeyen velilerin sıkıntılarını onların dilinden asla duyamazsınız” diye konuştu.

’Halkın sesini duymuyorsunuz’
Burcu MUTLU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, “Konuşmama başlarken özellikle şu konunun altını çizmek istiyorum, Geçtiğimiz hafta arkadaşlarımızla birlikte Alanyamızın Değirmendere Köyüne, yani Menderes Türel’den sonraki Değirmendere Mahallesine gittik. Çok değerli gazeteci dostumuz Zeki Demir’in feryadını ve çevreye olan duyarlılığını ve şikayetini yerinde görelim istedik” dedi.

‘VATANDAŞLARIN SESİNİ DUYAN YOK’

Orada gördükleri manzaranın içler acısı olduğunu vurgulayan Çorbacı, “Gencecik ağaçlar dahil komple bir arazi neredeyse sıfır tıraş ediliyor. Zeki Demir günlerdir feryat ediyor ama ne Alanya Belediyesi’nden ne Büyükşehir Belediyesi’nden ne de Orman Müdürlüğü’nden tık yok” diye konuştu.

Çorbacı, “Orada yaptığımız açıklamada bunun peşini bırakmayacağımızı belirtmiştim. Şimdi sizlerin aracılığıyla tüm yetkili ve ‘etkili’ şahıs ve kurumlara soruyorum. ‘Gençleştirme’ diye geçiştirdiğiniz ama genç ağaçların kesildiği bu alanla ilgili karanlık birilerinin çıkarı var mı, yok mu? Resmi ağızlardan bu soruya cevap gelene dek her hafta tekrar tekrar soracağız” dedi.

‘ALANYAMIZIN ORMANLARINDA MERMER OCAĞI, TAŞ OCAĞI İSTEMİYORUZ’

CHP olarak Alanya’nın ormanlarında mermer ocağı, taş ocağı istemediklerinin altını çizen İlçe Başkanı, “Daha önce açılan ocakların bıraktığı tahribatı hepimiz gördük. Diyoruz ki efendiler ‘Ağaca kıymayın, doğaya kıymayın, üç beş kuruş için kentimize ihanet etmeyin, yazıktır günahtır’ diye konuştu.

‘CÜZDANIMIZ ANCAK BUNLARI AĞIRLAMAYA YETTİ’

Yerel seçim çalışmalarına da başladıklarını belirten Çorbacı, Belediye Başkan adayı ve ilçe başkanları olarak bizler her gün sahalarda olduklarını, vatandaşları dinlediklerini, halkın asli sıkıntılarını, belediyeden beklentilerini ve isteklerini not ettiklerini vurguladı.

Toplantıda meyve sebze fiyatlarının aşırı artışına dikkat çekmek için ilginç bir yöntem seçen İlçe Başkanı, bazı sebzeleri getirerek “yeni misafirlerimiz” diyerek tanıttı. Çorbacı, “Bu bay patlıcan 14 TL, bu bay domates 6 TL, bu bay soğan 5 TL, bu bay patates 5 TL, bu bay biber 15 TL. Bay fasulye, bay marul, bay pırasa, bay ıspanağı da davet ettik ama cüzdanımız ancak bunları ağırlamaya yetti. Halkı en temel gıdalara uzaktan bakar hale getirenlerin vicdanı daha nelere yetecek merak ediyorum. 17 yıldır devleti yönetenlerin tek gündemi televizyona çıkıp “Bay Kemal” diye bağırmak. Başka işleri güçleri yok, emeklilerin, işsizlerin, çocuğuna harçlık gönderemeyen velilerin sıkıntılarını onların dilinden asla duyamazsınız” diye konuştu.

‘VALLAHİ, BİLLAHİ ÜLKEYİ SİZ YÖNETİYORSUNUZ’

“Çarşı Pazar yanıyor, ülkedeki her haneyi elektrik faturaları çarpıyor ama onların dilinden bay Kemal’den başka bir söz çıkmıyor” diyen Çorbacı, “Ben buradan bir daha hatırlatıyorum, Ey AK Parti yöneticileri vallahi, billahi ülkeyi siz yönetiyorsunuz, hem de 17 yıldır tek başınıza yönetiyorsunuz. Eğer hala umursamayıp, bu milletin sabrını deniyorsanız, insanların aklıyla alay ediyorsanız. 31 Mart’ı bekleyin, çünkü bu halk sizlere öyle bir “bay bay” diyecek ki şaşıracaksınız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 16:22
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107