banner84

'Hastane katkı payı kalkacak'

Milli İttifak Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Sarıca sağlık sektöründeki sorunlardan bahsetti ve "Eczanelerde borçlu olduklarını öğrendikleri katkı payı ödemeleri kaldırılacaktır katkı payına son vereceğiz" dedi.

'Hastane katkı payı kalkacak'

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu 'Milli İttifak'In Antalya üçüncü sıra milletvekili adayı Hüseyin Sarıca bugün bir basın açıklaması yaptı. Sarıca sözlerine AK Parti'nin 'Artık istediğim hastaneye gidebiliyorum. Onlar konuşur Ak parti yapar' sözünü hatırlatarak başladı ve "Bakalım öyle mi? Hastalarımız katkı payı altında adeta soyuluyorlar. Eczaneye ilaç almak için reçeteyle gittiklerinde bir çok kalemde devlete ekstra ödeme yapıyorlar. Sigortalı hastalarımız Devlet hastanelerine ve sağlık ocaklarına 8 TL ödüyorlar. Özel hastanelere 12 TL ödüyorlar. Üniversite hastanelerine 9 TL ödüyorlar. Aile hekimlerine muayeneden alınan katkı payı 3 TL. Acil Serviste yalnızca ilaç yazdırılması durumunda 6 TL. Reçetenin nereden yazıldığına bakılmaksızın 3 kutuya kadar ilaç için 3 TL. Ayrıca 3 kutudan fazla her ilaç için de 1 TL ilave ücret alınıyor. Sigortasız hastalarımız devlet hastanelerine muayene olurlarsa 30 TL ödüyorlar. Bütün bunları esnaf ziyaretlerimizde eczacılarımız doğruluyor artık yorulduk diyorlar devlet hastanelerinin tahsilat bürosu olduk biz eczacımıyız yoksa tahsilatçımıyız diyorlar" dedi.

SAĞLIK EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR

Milli ittifak'ın bu tür sorunları çözeceğini iddia eden Sarıca, "Saadet Partisi meclise girdiğinde beşikten mezara herkes sağlık sigortalı olacak. Yeşil karta ve herhangi bir ek ödemeye gerek kalmadan sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklar. Bu çerçevede vatandaşlarımızın eczanelerde borçlu olduklarını öğrendikleri katkı payı ödemeleri kaldırılacaktır katkı payına son vereceğiz. Böylece eczacılarımız üzerlerine yüklenmiş olan angaryadan ,vatandaşlarımız da haksız ödemeden kurtarılacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ad, Soyadı ahmet şimsek
Ad, Soyadı ahmet şimsek - 5 yıl Önce

saglıkta para olmaz önce saglık yabancılar insanlarını uçaklarla götürürken bizler burda alıgımız üç kuruş maasla hem çocuk okutuyoruz hem kira veriyoruz onun için bir an önce kalırılmasını iliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner107