banner84

Hem sulama hemde içme suyu müjdesi

Dim Barajı’nda depolanan 254 milyon metreküp su ile 36 bin 500 dekar alanın sulanması sağlanacak. DSİ Genel Müdürlüğünün yaptığı bu paylaşım Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu tarafından duyuruldu. 

Hem sulama hemde içme suyu müjdesi

-Özgür YILMAZ
Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) tarafından yapımına başlanan Dimçayı Sulama Suyu Projesi sürüyor. Proje hayata geçmesiyle Alanya’da 36 bin 500 dekar zirai arazi sulanacak. Proje ile ayrıca kurulan içme suyu arıtma tesisi ile Alanya'nın uzun vadede içme suyu ihtiyacı karşılanacak.
36 BİN DEKAR ARAZİYİ SULAYACAK
DSİ’nin Alanya’da 36 bin 500 dekar araziyi sulayacak Dim Barajı Sulama projesi hakkında genel müdürlük dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. “Alanya Dim Barajı’nda depolanan 254 milyon m³ su ile 36 bin 500 dekar alanın sulanması sağlanacak. Proje ile ayrıca kurulan içme suyu arıtma tesisi ile Alanya'nın uzun vadede içme suyu ihtiyacı karşılanacak” yazan mesajı takipçileri ve kamuoyu ile paylaşan Toklu, "Hem sulama hem de içme suyu ile alakalı yaşanan sıkıntılar çok önemsediğimiz bu proje ile gerçekleşecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107