banner84

'Herkes aday olabilir'

**

'Herkes aday olabilir'
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı’nı 20 Aralık’taki kongreye hazırlamaları için görevlendirilen Kayyum Heyeti’nin başkanı olan Yeminli Mali Müşavir Mevlüt Güven ile ekip arkadaşları Ali Gürkan, Mustafa İyiol, Bülent Kandemir ve Ömer Zavlak, dün CHP İlçe Teşkilatı’nda bir araya geldiler. CHP İlçe Başkanlığı görevinden geçen hafta sürpriz bir şekilde alınan Şevki Türktaş’la bu süreçte zaman zaman görüştüklerini söyleyen Mevlüt Güven, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
‘HERKESE EŞİT MESAFEDE OLACAĞIZ’
Kendilerine verilmiş bir görev olduğunu, bu görevi yerine getirmek için 20 Aralık tarihine kadar çalışacaklarını söyleyen Güven, “Sınırlı bir zamanımız var. Alanya’da iyi bir yönetim oluşmasını, barış ve dostluk içinde bir kongre yapılmasını arzu ediyoruz, bu doğrultuda çalışıyoruz. Kim başkan adayı olursa eşit mesafede olacağız. Önümüzdeki günlerde adaylar da ortaya çıkarlar diye tahmin ediyorum. Geçmiş dönemlerde CHP’ye emeği geçmiş ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il ve ilçe yöneticilerimizle sürekli toplantılar yapıyoruz, görüşlerini alıyoruz. Kısıtlı bir zaman diliminde tüm üyelerimizi bir araya getirme gibi bir şansımız yok” dedi.
‘BİZDE ÇOK LİSTELİ KONGRELER MEŞHURDUR’
Aday çıkmazsa Kayyum Heyeti’nin göreve devam etmesi gibi bir planlarının olmadığını vurgulayan Güven, “Partimizde şu an kongre heyecanı var. Sokağa çıkılırsa bu heyecan görülür. Bana başkan adayı olarak ulaşan herhangi bir isim yok. Kongreye tek listeyle veya birkaç listeyle gidilsin veya gidilmesin deme gibi bir lüksümüz yok. Ama partililerimiz kendi aralarında görüşerek, birbirleriyle anlaşarak tek aday da çıkarabilirler, çok aday da olabilir. Fakat CHP olarak biz genelde çok adaylı kongreler yapmışızdır. Birlik, beraberlik ve bir bütün içinde kongreye gitmek elbette CHP’nin çalışmalarını daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107