banner84

"Heybeniz yalanla mı dolu?"

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya “Heybemize projelerimizi doldurup geldik” diyen AKP Milletvekili Adayı Lütfi Elvan’a dürüst olması çağrısı yaptı.

 Başkan Kaya, “Bakanlığı döneminde memleketi Karaman’a Havaalanı sözü verip yapamayanlar şimdi de Antalya’ya havaalanı yapacağını söylüyor. Görüyoruz ki heybede proje değil yalan vaatler var” dedi.

Seçimlere sayılı günler kala iktidar partisi adaylarının yaptığı uçuk vaatler, diğer siyasi partilerden tepki görmeye devam ediyor. “Heybemizi projelerimizle doldurduk, geldik” diyen AKP Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan’a MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya dürüst olması çağrısında bulundu. Başkan Kaya yaptığı yazılı açıklamada Lütfi Elvan’ın aynı uçuk vaatleri geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde memleketi Karaman’da da yaptığını belirterek “Sayın Elvan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde Karaman’da yaptığı seçim gezilerinde Havaalanı sözü vermiş. Geldiğimiz noktada ne bir havaalanı ne de bir çalışma var. Hiç kimse saltanatını kaybetmemek adına doğruları söylemekten kaçınmasın.” dedi.

"TÜM İMKANLAR EMRİNİZDE"

Lütfi Elvan’ın Karaman’a verdiği vaatleri yerine getiremediği ve verdiği sözleri tutamadığı için hemşerilerinin yüzüne bakamaz hale gelmesinden dolayı Antalya’ya gönderildiği iddialarının bu açıklamalarla iyice belirgin hale geldiğini de söyleyen MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, “Sayın Elvan aday olduktan sonra Antalya’nın her tarafına ayrı bir vaat veriyor. Madem bu vaatleriniz yapılabilecek çalışmalardı da 13 yıllık iktidarınız döneminde neden yapmadınız. 13 yıldır devletin bütün imkanları, emrinize amade. Kamu kaynakları sizde, bürokrasi sizde, mülki idare amirleri emrinizde, neyiniz eksikti ? Elinizi tutan mı vardı ?Antalya’nın ihtiyaçlarını bilmiyordunuz da şimdi mi öğrendiniz?Yoksa Heybeye doldurduğunuzu söylediğiniz projeler değil deyalanlar manzumesi miydi? Kandırma sırası Karamanlı vatandaşlarımızdan sonra Antalyalı hemşerilerimize mi geldi? Ama siz ne kadar doğruları söylemekten kaçınsanızda, ne kadar halkımızı aldatmak ve kandırmak adına oy tüccarlığına soyunsanız da, biz sizin gibilerin gerçek yüzünüzü ifşa etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107