banner84

'Hizmet eden oda ayakta kalmalı'

ALTSO Başkanı Şahin, "Esnafım üyeliği gönüllülük esasına dayalı olmalı, zorunlu üyelik ortadan kalkmalı. Esnaf, hizmet eden odaya üye olursa, hizmet etmeyen oda da kapanır" dedi

'Hizmet eden oda   ayakta kalmalı'
 ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin dün Öğretmenevi'nde gazeteci ve matbacılarla kahvaltıda buluştu. Oda Başkanlığı döneminde üyelere dönük yaptığı hizmetleri anlatan Şahin, "Benim her zaman savunduğum bir şey var. Bir esnaf veya insan, Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) kesinlikle gönüllülük esasına göre dayalı olmalı üyelikler, zorunluluk esası ortadan kalkmalı.  Yani hizmet isteyen insanlar STK'ya gönüllü üye olmalı. Şimdi maalesef işyeri açmak istiyorsak, bir odaya üye oluyoruz. Gönüllülük esası göre üye olunursa, o zaman hizmet eden odaya esnaf üye olur, etmeyen odaya üye olmaz. Böylece hizmet eden oda ayakta kalır, etmeyen ise kapanır" dedi. 
"YÜCEL'LE İYİ GEÇİNECEĞİZ"
ŞAHİN, "Alanya Bölge Hastanesi, Tıp Fakültesi olarak kullanılacak. Bununla ilgili Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile ilgili kurumlar yazışıyor. Tıp Fakültesi binasını da inşallah o geliştikten sonra biz bunları yaptık derken, lokomotif yaptık. Bizim ilişkimiz iyi olmazsa derdinizi anlatamayız. 
İçimizden bir bakan olmasaydı 15 yıl da Tıp Fakültesi kararını Bakanlar Kurulu'nda onaylatamazdık. Yani ben söz verdim, siyaset yapmıyoruz. Benim yönetimimde her partiden insanlar var, şehrin Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel'le iyi geçinmek de zorundayız ama bunu derken de teslim olacağımız anlamına gelmez. Sizin hakkınızı sonuna kadar savunuruz. Şuandaki çalışmaları çok doğru, vitrin için 80 santim çıkılması gerekiyor, onu aşmamalıyız. Aynı geminin içindeyiz. Her konuda bizimle birlikte hareket ediyor. Yasal zemini olar her şeyde destek olmaya hazırım diyor" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157