banner84

‘İlişkileri gözden geçireceğiz’

CHP Alanya İlçe Örgütü Haftalık olağan toplantısın da Karadağ, Cumhuriyet Halk Partisine yaptığı karikatür ile gündeme gelen şahsın görevden ayrılmadığı sürece Alanya Belediyesi ile ilişkilerin gözden geçireceklerinin altını çizdi.

‘İlişkileri gözden geçireceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatının haftalık olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda CHP İlçe Teşkilat Başkanı Coşkun Karadağ, Marmaris’te ki yangından, deniz kirliliği iddiasına, medya ve basın özgürlüğünden birçok konuya açıklık getirdi. Alanya’da ki deniz kirliliği ve atıklar hakkında konuşan Başkan Karadağ, “Kurban Bayramı ve yerli ve yabancı misafirlerimizi buradan uzaklaştırma ve halkımızın gelir kaybına uğramasına neden olacağı için ben siyasilerin biraz daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum bu konuda çok daha duyarlı davranmaları gerektiğini belirtmek isterim” dedi.
‘DAHA ÇOK CAN YANMASIN’
Kurak ve sıcak havaların gelmesi mile birlikte yangınların başladığına dikkat çeken Karadağ, “Öncelikle yaz dönemine ve kurak mevsime girdik evet ciğerlerimiz yine yanmaya başladı Marmaris'te ki yangın gerçekten yüreğimizi yakıyor inşallah bir takım kurumlar müdahale ederek çok kısa süre içinde yangın büyümeden biter. Yangın deyince aklımıza hemen Alanya'da ki Manavgat yangını diye tabir ettiğimiz yangın aklımıza geldi. Ne yazık ki geçtiğimiz yıl yaşanan yangında hala mağdur olan vatandaşlar var bu mağduriyet hala giderilememiş durumda. Bir an önce Marmaris yangını sona erer ve ormanlarımız ve vatandaşlarımız zarar görmez” dedi.
‘İLİŞKİLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ’
Geçtiğimiz haftalarda paylaştığı karikatürle gündeme gelen Alanya Belediyesi Başdanışmanı hakkında konuşan Karadağ, “Alanya Belediyesi'nde başdanışman olarak görev yapan bu şahıs görev yapmaya devam ettiği müddetçe Alanya Belediyesi ile olan münasebetlerimizi gözden geçirmek durumunda kalacağız. Bu kabul edilir bir durum değil. Bu vatandaş dediğim gibi bırakın Alanya'dan Türkiye sınırlarının dışından çıkartılmak zorunda. Biz davamızı açtık ve bunun peşinde olacağız. Alanya belediyesine de bu konuda şikayetlerimizi bildirdik, bir an önce gereğin yapılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
‘ATILAN İDDİALAR TURİZME DARBE VURUYOR’
“Alanya'daki bir basın aracılığıyla Cumhur ittifakı ortağı ilçe başkanlarının arıtma krizi diye bir konu ortaya atıldı” diyen Karadağ, “ Bu çok ciddi bir olay çünkü Alanya’mız bir turizm kenti bu turizm kentinde bütün halkımızın esnafımızın herkesin geçim kaynağı turizme bağlı dolayısıyla turizmin ana öğelerinden birisi deniz güneş ve kum. Denizlerimize misafirlerimizin gelebileceği gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir yer olması üstümüze düşen en ciddi görevlerden bir tanesi. Bu konuda birçok devlet kurumunun da yapmış olduğu çalışmalar var bunları da çok yakından takip etmemiz ve herhangi bir zafiyete düşmememiz için çalışma yapmamız lazım. Önümüzde Kurban Bayramı var biliyorsunuz. Alanya’mız bu bayramda mevcut nüfusunun 3 katı daha fazla olacak gelen misafirlerle birlikte. Bu misafirlerimizin birçoğu da denizimizden faydalanacak. Biz üstümüze düşen Büyükşehir Belediyesi olarak ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve Alanya'da yaşayan bir vatandaş olarak araştırmamız lazım” dedi.
‘RAPORLAR TERTEMİZ’
Karadağ, “ ASAT müdürlüklerimizden aldığımız bilgilere göre Alanya’mız da 8 adet ASAT'ın evsel atık sularını arıtma şantiyelerimiz var bu tesislerden aldığımız raporlara baktığımızda, limit değer bine kadar müsaade etmesine rağmen şu anki rakam 0. Çevre il müdürlüğü bu raporları sürekli kendilerini de denetlemektedirler dolayısıyla buradaki bir tür dedikoduyu ortaya atmak doğru değil.  Yaklaşan Kurban Bayramı ve yerli ve yabancı misafirlerimizi buradan uzaklaştırma ve halkımızın gelir kaybına uğrayacağı için ben siyasilerin biraz daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Ben buradan vatandaşlarımıza gelecek misafirlerimize sesleniyorum denizlerimize Gönül rahatlıklarıyla girebilirler denizlerimizde hiçbir sıkıntı söz konusu değildir” sözlerine yer verdi.
‘HALK GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GİREBİLİR’
ODTÜ profesörünün bu konudaki iddiası üzerine konuşan Karadağ, “İki adet batı tarafındaki otelin önünde bir kirlilik saptanmış diye bir iddiası var bu deşarj hattı değil sadece bu durum o iki otelin zafiyeti olabilir bu konuda da ben gerekli ekipleri denetlemeye davet ediyorum. Bizim de deşarj hatları ise kıyıdan en az 1500 metre denizin açığına bırakılmaktadır arıtılmış bir şekilde. O yüzden vatandaşlar gönül rahatlığıyla denize girebilirler” ifadelerini kullandı.
‘ELEŞTİRİ YAPMAK BASIN’IN HAKKIDIR’
Merkezi Hükümet tarafından çıkartılan medya kanunları hakkında görüşlerini dile getiren Başkan Karadağ, “Dezenformasyon adı altında merkezi hükümet bir yasa çıkartmak durumunda hissediyor kendisini ama aslında bu medyanın sesini kısmak demektir. Havuz medyasını güçlendirip kendisine karşı olan medyaya bir suç duyurusu olarak tespit etme gibi duruyor ve bunu da halkı nefreti ve kargaşaya sürüklemek adı altında lanse ediliyor. Ben size bir örnek vermek istiyorum belki de gerçek dezenformasyon budur. Alanya’mızın denizini kirli göstermek bir dezenformasyondur. Gerçek olmayan bir olayı gerçek gibi göstererek burada halkı galeyana getirtmek bir dezenformasyondur ama basınımızın ve medyamızın gerçekten usulü çerçevesinde eleştiri yapmak tabii ki de hakkıdır bunda hiçbir mahsur ve sakınca da olmadığını düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169