banner84

İlk belediye meclisi yapıldı

31 Mart Yerel Seçimleri’nden tarihi bir oy olarak ikinci kez Alanya Belediye Başkanı seçilen Adem Murat Yücel ile yeni dönemin ilk belediye meclisi gerçekleşti

İlk belediye meclisi yapıldı

5 Nisan itibariyle mazbatasını alarak çalışmalarına başlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında yeni dönemin ilk Belediye Meclis Oturumu gerçekleştirildi. Oturuma yeni seçilen 38 Belediye Meclis Üyesinin tamamı katıldı. Başkan Yücel, tüm meclis üyelerini ve katılımcıları tek tek selamlayarak salona girdi. Oturumun açılışında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Açılışta konuşan Başkan Yücel, “2019-2024 arasındaki Alanya Belediyesi’nin seçilmiş tüm meclis üyeleri ve başkanlarına başarılar dilerim” dedi.

'ALANYA MENFAATLERİNİ ÖN PLANDA TUTACAĞIZ'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bugüne kadar Alanyamıza hizmet etmiş tüm başkanlarımıza ve meclis üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah geçen dönem olduğu gibi Alanya menfaatlerini ön planda tutan örnek bir meclis olacağız. Bu vesile ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek ve diğer başkanlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

‘BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ’

İYİ Parti Grup Sözcüsü Erkan Demirci, “31 Mart seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum: Antalya’da Muhittin Böcek, Alanya’da da Adem Murat Yücel başkanımıza teşekkür eder, geçmiş dönemlerde yaşanan sorunların yeni dönemde yaşanmaması adına elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Halkımızın kararına saygılıyız. Planlı ve düzenli bir şehir oluşumu için bizlere verilen denetim görevini en iyi şekilde yapacağız. Uyumlu bir çalışma ortamının oluşması hizmet akışını sağlayacak şekilde çalışacağız” dedi.

‘ALANYA YENİ DÖNEMDE DE GELİŞİMİ SEÇTİ’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Sözcüsü Mustafa Tuna da, “Bu bir son değil, yeni bir başlangıç dedik. Alanya halkı yeni dönemde de gelişimi, değişimi tercih ederek yeniden bizleri göreve getirdi. Köylü, kentli demeden her kesime hitap eden Başkanımız Adem Murat Yücel’i ve bizleri tercih etti. Hep birlikte Başkanımızın yanında durarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Elbette eksikliklerimiz olabilir, bunları hep birlikte gidermeye çalışacağız. Alanya halkına elimizden gelen hizmeti yapacağız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL MECLİS ÜYELERİNE ÇİÇEK VERDİ

Başkan Yücel, yeni dönemde görev yapacağı meclis üyelerine çiçek verdi. Akabinde ise toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Başkan Yücel, “Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Alanya için el ele verip çalışalım” ifadelerini kullandı.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107