banner165

İlk somut adım 25 Ağustos’ta atılacak

Antalya-Alanya Otoyolu Projesini hayata geçirecek ilk somut adım 25 Ağustos’ta atılacak. AK parti İlçe başkanı mimar Mustafa Toklu, ulaşım ağını güçlendirecek olan otoyol projesinin ihale ilanı çıktı.” dedi. Projenin hayata geçirilmesi ile bağlantı yolları ile 122 kilometreden oluşacak otoyolda 10 tünel, 25 viyadük ile 100 alt ve üst geçit olacak

İlk somut adım 25 Ağustos’ta atılacak

Alanya- Antalya arasından ulaşımı kesintisiz ve zaman kaybını önceleyecek proje için gözler Ağustos ayında. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 122 kilometrelik otoyolun ihalesinin 25 Ağustos’ta yapılacağını ilan etti. 10 Adet 22 bin 400 metre tünel, 25 adet 11 bin metre uzunluğunda viyadük, 46 üst ve 54 alt geçit, 44 adet köprü inşa edilecek. Otoyolun 84 kilometresi ana yol olmak üzere bağlantı yollarıyla birlikte 122 kilometre uzunluğunda olacak. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Ak Parti hükümetinin bölgede yatırımlarına devam ettiğini belirttiği açıklamasında,  "Hayırlı olsun Alanya'm. Antalya-Alanya Otoyolu proje ihalesi 25 Ağustos'ta yapılıyor. 84 km'si 2x3 şeritli, 38 km'si 2x2 şeritli olmak üzere toplamda 122 km'lik yeni yol ağı ile şehrimize daha güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlıyor; bölge turizmi için büyük bir öneme sahip Alanya'mızın karayolu ağını gün geçtikçe güçlendiriyoruz. Başta Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu'na, İl Başkanımız Sn. İbrahim Ethem Taş'a ve Milletvekillerimize Alanya'mız adına teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan sahin
Hakan sahin - 2 hafta Önce

122km için 1000 lira ücret öderiz artik. Bir tane ücretsiz yol müjdesi veremediniz yıllardır

Tuncay K.
Tuncay K. - 1 hafta Önce

Hastane yaptılar ücretsiz dediler muayene ücreti ödüyoruz eczanede yol yaptılar ücretsiz diyorlar tonla para alıyorlar köprü yapıyorlar bas bas bağırıyorlar para istiyorlar ya arkadaş bu halkın üstüne maal olmayacak ücretsiz bir tek şey söyler misiniz ?

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169