banner84

İmzalar vekillerden

Belde belediyelerin hizmet binalarının 24 Mart'ta belde belediye başkanları veya yerine bakan başkan vekilleri tarafından tutanakla Alanya Millli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildiği ortaya çıktı.

İmzalar vekillerden
 Alanya'daki 6 belde belediye hizmet binasının valilik tarafından Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devri, Alanya'da soğuk duş etkisi yaratmış ve karara tepki gösterilmişiti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu binaların yeniden Alanya Belediyesi'ne kazandırılması için gerekli itirazların ve başvurunun yapılacağını açıklamıştı. 
Alanya Adres, belde belediyesi hizmet binalarının devrinin perde arkasını sizler için araladı.
Antalya Valiliği'nde Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz başkanlığında oluşturulan Devir, Tasfiye ve Paylaşım Komiyonu, 24 Mart 2014 tarihinde Valilik toplantı salonunda bir araya geldi.
İŞTE 'UYGUNDUR' KARARINA İMZA ATANLAR
Alanya'daki 6 belde belediye hizmet binasının Antalya Büyükşehir'e devir maddesinin yer altığı tutanağa imza atan isimler şöyle: Fahri Yalçın (Asat Genel Müdürü), Veli Tunçez (İl Deterdarı), Bedrettin Taşkesen (Çevre ve Şehircilik İl Müdürü) Oğuz Kahraman (Mahalli İdareler Müdürü) Kemal Dere (Alanya Belediye Başkan Vekili) Hüseyin Enver Görgülü (Avsallar Belediye Başkanı) Celal Zafer (Cikcilli Belediye Başkan Vekili), Yaşar Ertekin (Çıplaklı Belediye Başkanı), Mustafa Aras (Demirtaş Belediye Başkanı), İsa Balcı (Emişbeleni Belediye Başkan Vekili), Reşat Şimşek (Güzelbağ Belediye Başkan Vekili), Mutlu Özcan (Kargıcak Belediye Başkan Vekili), Süleyman Sönmez (Kestel Belediye Başkan Vekili), Ali Orkan (Konaklı Belediye Başkan Vekili), Mustafa Şimşek (Mahmutlar Belediye Başkan Vekili), Yılmaz Güzel (Oba Belediye Başkan Vekili), Ali Barcın (Okurcalar Belediye Başkan Vekili), Hamza Öztürk (Payallar Belediye Başkan Vekili), Yusuf Boz (Tosmur Belediye Başkan Vekili), Hayri Çavuşoğlu (Türkler Belediye Başkanı) ve Yusuf Ökmen (İncekum Belediye Başkan Vekili)
BU BİNALAR NASIL GERİ KAZANDIRILIR?
Bu isimlerin imzaları ile Alanya'nın 6 belde belediyesinin hizmet binası Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiş oldu. Ancak, bu kararlara itiraz süresi 60 gün olduğu için (Karar tarihi 24 Mart 2014) yapılacak muhtemel itirazın reddedilmesi bekleniyor. Sorunun ancak tahsisi yapılan bu binalarla ilgili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Alanya Belediyesi'nin karşılıklı uzlaşı ve bu hizmet binalarının yeniden Valilik oluru ile Alanya Belediyesi'ne kazandırılma şansının olduğu iddia ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157