banner129

'İspatlarsam istifa edecek misin?'

CHP İlçe Başkanı Yeşildal İle Büyükşehir Koordinatörü Güney arasında, boru söktürme polemiği devam ediyor.

'İspatlarsam istifa edecek misin?'

Yeşildal ile Güney arasında devam eden ‘boru söktürme’ polemiği devam ediyor. Perşembe günü Koordinatör Güney, CHP ilçe Başkanı Yeşildal için,” Gerçekte yaşanmayan iftira niteliğinde yapılan bu açıklama ciddiyet zedelemeyi, kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi ve gerçek dışı bir algı oluşturmayı hedeflemektedir” diye yanıt vermişti. Güneyin açıklamalarına jet hızıyla parti binasında cevap veren Yeşildal,” Beyanınızı ispatlarsam, yargı kararını beklemeden görevinizden istifa edecek misiniz?” diye sordu. Cumhuriyet Halk Partililerin yalanı dolanı bilemediğini ifade eden Yeşildal,” Biz Cumhuriyet Halk Partililer yalanı dolanı bilmeyiz. Halka yalan söylemeyi asla bir üslup olarak benimsemeyiz. Partimizin ilkelerine aykırıdır. İktidar şımarıklığı ile halkını teşhir etmenin bedeli ne olursa olsun görev sayarız. İspat edemeyeceğimiz bir iddiayı da asla ileri sürmeyiz. Alanya’da yetkili olup olmadığı biri ile ilgili,  dosyası yargıda bulunan ve yine bakanlık koruması ile TCK’nın 262 maddesine ilişkin soruşturması Danıştay 2’inci Dairesinde bulunan Sayın Koordinatör Hüseyin Güney ‘gelir oraya borularını söktürürüm’ şeklinde beyanınızı ispatlarsam, yargı kararını beklemeden görevinizden istifa edecek misiniz? Hodri meyden” dedi.


AKP TİYATRO SERGİLEDİ’


İlçe binasında gündeme yönelik açıklamalarına devam eden Yeşildal, koalisyonu kurmak istemeyen AKP’yi, 45 gün boyunca tiyatro sergilemekle nitelendirdi. Milletin geleceği adına partisinin yıpranma pahasına da olsa AKP ile koalisyon kurmayı göze aldığını vurgulayan Yeşildal,” Baştan kurulamayacağı belli olan hükümet kurma çalışmaları partimizin tüm iyi niyetli çalışmalarına rağmen kurulmadı. AKP biat kültüründen kurtulamadığı için koalisyon kurulamadı. Milletimizde takdir ediyor ki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) koalisyon kurmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Partimizin yıpranmasını göz ardı ederek, parti çıkarlarını bir yana koyarak, bizim ve milletimizin menfaatini düşünerek elini değil gövdesini taşın altına koydu. Ama maalesef AKP’nin baştan belli tutumu neticesinde koalisyon kurulamadı” diye konuştu.


‘MİLLET FATURAYI AKP’YE KESECEK’


Elinden yetkisi millet tarafından alınmış hükümet hala orada oturuyor diye açıklamalarını sürdüren Yeşildal,” Siz yatın kalkın Sayın Bahçeliye dua edin” dedi. Erken seçim yapılırsa AKP’ye faturanın ağır olacağını belirten Yeşildal,”  Daha önce hükümet kurma çalışmaları adı altında AKP’nin tiyatro oyunu sergilediğini ifade etmiştik. 2 aydır yetkisini millet tarafından alınmış hükümet orada oturmaya devam ediyor. 45 günlük süreyi doldurma tiyatrosu oynanıyor. Sizde burada tek başına iktidarmış gibi iktidar sarhoşluğunuz hala devam ediyor. Yatın kalkın Sayın Bahçeliye dua edin. AKP ve MHP koalisyon kurar mı? Onu yaşayarak öğreneceğiz.  Dileriz ki koalisyonu kurarlar. Ancak eğer bir koalisyon kurulamazsa yapılacak bir erken seçimde bugünden daha farklı bir siyasi tablo ortaya çıkmayacak. AKP ve MHP oy kaybına uğrayacak ve CHP yüzde 30- 35 bandında oy alacaktır. AKP hızla erimeye devam ediyor. Yapılan bütün ciddi anketler bunu gösteriyor. Yapılacak erken seçimin bütün mali yükünü seçmenlerimiz görüyor. Eğer MHP ile koalisyon kurmayıp erken seçimde ısrar ederlerse bunun faturasını milletimiz AKP’ye kesecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 17:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107