banner84

İttifak 2 haftaya belli olacak

Türkiye ve Alanya gündeminden düşmeyen AK Parti-MHP'nin ittifak görüşmeleri devam ederken, AK Parti'den gelen açıklamada "Önümüzdeki iki hafta içinde bir neticeye varırız" denildi

İttifak 2 haftaya belli olacak
Haber Merkezi

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin belediye başkan adaylarını belirleme süreci tüm hızıyla sürerken, Türkiye'nin ve Alanya'nın da gündeminde de MHP ile yapacağı ittifakın yerelde devam edip etmeyeceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. AK Parti'den yapılan yeni bir açıklamaya göre, "Cumhur ittifakı bir masa başı ittifakı değil. 15 Temmuz ruhunun, Yenikapı bilincinin ortaya koyduğu doğal bir millet mutabakatı. Cumhur ittifakı bir seçim ittifakı değil. Genel başkan yardımcılarının görüşmeleri genel başkanlara sunulacak. Genel başkanlar da seçim ittifakının nasıl olacağını kamuoyu ile paylaşacaklar. Önümüzdeki iki hafta içinde bir neticeye varırız" denildi. 

İLÇELER BELLİ OLACAK

Öte yandan bu ay içerisinde MKYK toplantısı gerçekleştirecek AK Parti'nin yaptığı açıklamada, "Adaylığının açıklanması, AK Parti’nin yetkili kurullarının görüşülmesi neticesinde ortaya çıkacak bir karar. Bu ay içerisinde MKYK toplantımız olacak. MKYK bu konudaki yetkilerini MYK’ya devretti. MYK içinden de komisyon oluşturuldu. Bu aday belirleme komisyonuna Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlık ediyor. Geldikten sonra aday belirleme komisyonu toplanacaktır. Kalan 21 il ve ilçeler belirlenecek. İstanbul için ayrı bir tanıtım olabilir. İlçeleri ile birlikte devasa büyüklükte" sözleri yer aldı. 

AYNI YOLDA YÜRÜYECEKLER

Bu açıklamalar ile birlikte Antalya'da aday çıkarmayıp mevcut belediye başkanı olan Adem Murat Yücel'i yeniden aday gösteren MHP'yi AK Parti'nin Alanya'da destekleyeceği konuşuluyor. AK Parti ve MHP'nin şu ana kadar çıkardığı adaylar incelendiğinde ittifakın olacağını kanıtlar nitelikte. MHP'nin güçlü ismi olan Başkan Yücel'in AK Parti'nin desteği ile de Alanya'da iyi bir sonuç alacağı seçmenler tarafından yorumlanıyor. Öte yandan AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne aday olarak Menderes Türel'i göstermesi de, Türel ile Yücel'in aynı yolda yürüyeceğini gösteriyor. 


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107