banner129

'İttifak Alanya'da vücut buldu'

Alanya Posta TV'de canlı yayın konuğu olan MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, Başkan Yücel'in yaptığı çalışmaların vatandaşlar tarafından aldıkları geri dönüşler sonrası gurur duyduklarını söyledi. Aynı zamanda Türkdoğan, "Antalya'nın 19 ilçesi içerisinde Cumhur ittifakı'nın en vücut bulduğu ilçe Alanya" dedi

'İttifak Alanya'da vücut buldu'

-Haber Merkezi
Alanya Posta TV'de yayınlanan Haberin Manşeti programının bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan oldu. Gaye Coşkun'un sorularını yanıtlayan Türkdoğan, MHP'nin kongre sürecinden, Cumhur İtiifakı'na kadar birçok konu hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu.  Türkdoğan, ilçe kongresinin 2020 yılı yaz aylarında yapılacağını söyledi. Türkdoğan, Alanya ile ilgili konularda karar verirken, iktidar partisi ve Cumhur ittifakı ortağı AK Parti’nin kendileri ile istişare yaptığını belirtti.
MHP'DE KONGRE 2020'DE
MHP'nin kongre sürecini genel merkezinin belirleyeceğini söyleyen Türkdoğan, "Kongre takvimimiz 2020 yılında olcak diye öngörüyoruz. Fakat şu gün kongre olur demek doğru değil. Sayın genel başkanımız ve genel merkezimizin belirleyeceği kongre takvimi tarihine göre bizde teşkilatımız da birlikte istişare edip bir kongre tarihi belirleyeceğiz. Benim öngörüm yaz aylarında bir kongre sürecinin başlayacağı doğrultusunda. Ama tabii bunu zaman gösterecektir" dedi.
'GÖREVDEN KAÇMAM'
Yeniden aday olup olmayacağı sorulan Türkdoğan, "Benim aday olup olmamam önemli değil. Genel Başkanımız görev verirse elbette kaçmam. Görev vermezse da partimize küsmeyiz" dedi. 
'İTTİFAKA KAYITSIZ ŞARTSIZ BAĞLIYIZ'
Antalya bölgesinde en iyi ittifak ruhunun Alanya’da yaşandığını belirten Türkdoğan, AK Parti ile uyum içinde çalıştıklarını, istişare içinde olduklarını belirtti. Türkdoğan, "Bizler MHP İlçe teşkilatı olarak belediye başkanımız Adem Murat Yücel Bey ve meclis grubumuzla birlikte, genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin politikaları doğrultusunda Cumhur ittifakı ruhuna kayıtsız şartsız bağlıyız. Bizimle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kıymetli İlçe Başkanı Mustafa Toklu, teşkilatı, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri de her kademesi ile biz görüyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey'in çizgisi doğrultusunda Cumhur ittifakı'na bağlı. Biz bu söylediklerimizi sahada seçimlerde de bir arada birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu bir seçim kampanyası yürüterek zaten gösterdik, ispatladık. 
'İTTİFAK ALANYA'DA VÜCUT BULDU'
Seçimden sonraki dönemde de biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak meclis üyelerimiz belediye başkanımızla birlikte grup toplantılarınızı yapıyoruz. AK Parti'de kendi meclis üyeleriyle Ggrup toplantısını yapıyor. Ardından da her meclis öncesinde de bir araya gelerek istişare toplantısında bulunuyoruz. Bu ittifak ruhu Antalya'nın 19 ilçesi içerisinde Cumhur ittifakı'nın en vücut bulduğu ilçe Alanya olmuştur. Dolayısıyla da biz buradan ittifak ruhu ile hareket eden belediye başkanımız Adem Murat Yücel Bey'e, AK Parti İlçe Başkanımız Mustafa Toklu, MHP ve AK Parti'nin kıymetli meclis üyelerine ve teşkilatlarımızın her kademesinde görev yapmış kıymetli yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu ittifak ruhunun arkasında durarak, Sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli Bey'i, Recep Tayyip Erdoğan'ı mahcup etmeyecek şekilde ittifakın arkasını durdukları için" dedi.
'AYNI FİKİRDE OLMAYABİLİRİZ'
Türkdoğan, caddelerin devri konusunda Ak Parti evet oyu vermedi, şeklindeki yorum üzerine ise, "Hayır da vermediler, çekimser oy kullandılar. Geçmiş de hepinizin bildiği gibi Sayın Menderes Türel Bey'in başkanlığında bir AK Partili Antalya büyükşehir belediyemiz vardı. Bizler de bu seçim kampanyasında var gücümüzle Alanya'da Adem Murat Yücel Antalya'da Menderes Türel kazansın diye canla başla çalıştık. Dolayısıyla da geldiğimiz noktada Büyükşehir Belediyesinde geçmişte AK Parti vardı bugün Cumhuriyet Halk Partili bir Muhittin Böcek var. AK Partili meclis üyelerimizin çekimser durmalarının bizim açımızdan bir mahsuru yok. Siyasetin gereği her konuda aynı fikirde olmamız söz konusu değil. Birbirimize destek olamıyorsak, en azından köstek de olmuyoruz Bu da bize yeterli" diye konuştu. 
'İSTİŞARE ETTİK'
AK Parti hükümeti tarafından yapılan Başhekim  ve Rektör atamasında fikriniz alındı mı? sorusuna Türkdoğan, "Alanya ile ilgili konularda zaman zaman istişarelerimiz oluyor. Bu konuda da istişare ettik" diye yanıt verdi. 
'ANKARA'NIN İKLİMİ BİZE SOĞUK GELİR'
Meclis üyeliği ve milletvekili olmak istemediğini böyle bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Türkdoğan, "Ben vatandaşın oyuyla talip olunacak hiçbir yere ne meclis üyeliğine ne milletvekilliğine ne başka bir şeye talip değilim. Bunu da buradan ifade ettim. Bizim görevimiz teşkilatçılık yapmak. Bizim yetiştirilme tarzınız mizacımız da buna uygun. Dolayısıyla da büyüklerimiz emrettiği sürece biz teşkilatlanma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim herhangi bir yerde gözümüz yok. Kalbimizden de böyle bir şey geçmedi. Bundan sonra daha da böyle bir şey ön görmüyorum. Teveccüh gösterip bu noktada temenni beyan eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ama benim böyle bir niyetim yok. Ben Alanya'yı seviyorum Ankara'nın iklimi bize soğuk gelir. Sayın liderimiz bize bir talimat verirse, o zaman biz kayıtsız şartsız zaten ona bağlıyız. Liderimizin bize bir bakışı yeter" dedi.
'BİZE NİYE GELDİNİZ DİYE HİÇ SORMADILAR'
Sahada gerçekleştirdiği çalışmalardan söz eden Türkdoğan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibinin de bir an olsun sahayı boş bırakmamasını da değindi. Türkdoğan,  "Biz göreve göreve geldiğimiz günden bu yana gittiğim her yeri en az 2-3 kere ziyaret etmişizdir. Seçim zamanı hariç. Her zaman rutin mahalle ziyaretlerimizi yaptık. Mahalle başkanlarımızla muhtarlarımızla hep bir araya geldik. Vatandaşlarımızla bir arada olduk. Bu sebeple de gittiğimiz hiç bir yerde seçim sürecine bile girsek, bize 'niye geldiniz?', klasik 'seçimden seçime geldiniz' diye böyle bir söylemle karşılaşmadık. Bundan dolayı ben hem teşkilatımızdaki yönetici arkadaşlarıma, en zor dönemde MHP'ye sımsıkı sarılıp güç verdikleri için teşekkür ederim. Belediye başkanımız ve ekibine de teşekkür ediyorum. Onlarda Alanyamız da gerek yaptıkları hizmetleri ile gerekse vatandaşlara temasları ile sahayı hiç boş bırakmadılar.Bu sayede hiç zorluk yaşamadık. MHP olarak zor süreçleri de bu vesileyle atlattık. Bugün partimiz emin adımlarla Alanya'da hızla ilerlemekte.
'HAKKINI VERMELİYİZ'
Saha çalışmalarının önemli olduğunu, halka nasıl hizmet götürebiliriz gayesinde olduklarını söyleyen Türkdoğan, "Biz nasıl vatandaşa hizmet ederiz, nasıl faydalı oluruz bunun gayreti içerisindeyiz. Bunun haricinde hiçbir dünyevi mesele ile ilgili şansımıza ilgili bir kaygımız yok. Siyasette mevkiler makamlar olursa olur olmazsa olmaz. Ama biz siyasette varsak, siyaset yapıyorsak, hakkını vermemiz lazım ve bunu düşünüyoruz" diye konuştu. 
'ADEM BEY'İN HİZMETLERİ BİZİ GURURLANDIRIYOR'
Kırsalın Alanya Belediyesi'nin yaptığını hizmetlerden memnun olduğunu ifade eden Türkdoğan, "Büyükşehir Yasası ile birlikte hakikaten bu 68 köyü, 16 beldeyi, merkezdeki mahalleleri ayrıca 80 civarında yaylayı hepsini göz önünde bulundurup, bunlara eşit, adil hizmet götüren entegrasyonu sağlayan başarılı bir belediye yönetimimiz var ve belediye başkanımız var. Biz mahallelerimizi gezerken yoruluyoruz ama o mahallelerin her birine ayrı ayrı hizmet gidiyor. Temzilikten yola asfalta bütün her şey aklınıza ne geliyorsa. Dolayısıyla da Alanyamız bu büyükşehir yasası ile birlikte 102 tane mahalleyi ve yaylaları ile birlikte hakikaten sırtladı Alanya Belediyemiz. 5 yıllık dönemde başarılı bir süreç yaşadık ve gittiğimiz mahallelerde vatandaşlarımız Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Bey'den de ekibinden de memnuniyetlerini her zaman dile getirdiler. Özellikle köylerde diyorlar ki 50 senedir görmediğimiz hizmeti 5 yıllık dönemde Adem Bey'den gördük. Cumhuriyet tarihi boyunca köyümüzün almadığı hizmeti MHP'nin döneminde gördük diyorlar. Bu da bizi gururlandırıyor" dedi.
'DESTEĞİNİ ESİRGEMİYOR'
Adem Murat Yücel ile MHP İlçe Teşkilatı'nın uyumu sorulan Türkdoğan, "Şu anda olumlu ve uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Adem Başkanla birlikte genel hatları itibariyle uyumluyuz. Karşılıklı biz onun yaptığı çalışmalarda ona yardımcı destek oluyoruz. O bizim yaptığımız çalışmalarda bize destekçi oluyor faaliyetlerimizi yanımızda oluyor. Desteğini hiçbir zaman esirgemiyor. Yüce Allah birliğimizi dirliğimizi daim etsin" dedi.
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107