banner84

İttifak ortağından destek

İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, ittifak ortağı CHP'yi ziyaret etti. Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimleri için değerlendiren Apaydın, "Karadağ bugün İstanbul'a gidip çalışacağız derse sahada birlikte omuz omuza çalışırız" dedi

İttifak ortağından destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve ziyarete gelen İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, 23  Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimleri için değerlendirme toplantısı yaptılar. Ziyarette konuşan Apaydın, "Alanya'da olduğu gibi İstanbul seçimlerinde de tekrar millet ittifakının bütünlük ve beraberliğini ortaya koyması su götürmez bir gerçektir. İtifakımız olan CHP'nin ve dünyanın en güzel şehri olan İstanbul seçimlerinde demokrasi ve hukuka yapılan bu saldırıyı elbette ki kınıyoruz" dedi.  

'KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN'

Apaydın, "İttifakımız CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ bugün İstanbul'a gidip çalışacağız derse hiç bir partilimin ve ittifak partisinin şüphesi olmasın ki  sahada birlikte omuz omuza çalışacağımın bilinmesini isterim" şeklinde konuştu.

'İTTİFAKIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ'

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ise, "Alanya seçimlerinde birlikte yürüdüğümüz yolda her zaman partisi ve şahsi  kimliği ile ittifakın en güzel örneklerinden birini sergilediği için öncelikle Yücel Apaydın'a teşekkür ederim" dedi.

'ADALETİ RAFA KALDIRAN BİR SÜREÇ'

Karadağ, "Herkesin malumu ki 6 Mayıs 2019 tarihinde tıpkı bundan yıllar önce üç Tam Bağımsız Türkiye ilkeli gencimizi sonsuzluğa uğurlayan adalet tekrar aynı tarihte 16 milyon İstanbul'lu için de tecelli etmiştir. Bir kez daha görüyoruz ki adaleti rafa kaldıran bir hukuk süreci ile karşı karşıya kaldık. Elbette ki biz sükuneti sağlayacağız fakat şunu ifade edebilirim ki artık bu seçimler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimleri olmaktan çıkmış ve demokrasi bayrağı altında yanıp tutuşan yurttaşlarımızın Türk hukukuna aldığı ciddi bir tavır olarak tarihe geçecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107