banner129

'İttifaksız da bu iş yapılır'

SP Alanya Belediye Başkan Adayı Habip Şanlı, "Kapımız herkese açık. Bütün eleştirilere de açığız. Herkesi anlayıp, dinlemeyi çalışacağız" dedi.

'İttifaksız da bu iş yapılır'
Mevlüt UYGUR

Saadet Partisi'nin (SP) Alanya Belediye Başkan Aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Öğretmenevi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına SP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş, SP Alanya Belediye Başkan Adayı Habib Şanlı, SP Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca ile partililer ve basın mensupları katılım sağladı. Toplantının açılış konuşması için kürsüye gelen İlçe Başkanı Sarıca, Türkiye genelinde ittifak yapmayarak, bin 389 belediye  adayını çıkaran tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. 'Dürüst yönetim dürüst başkan' anlayışıyla yola çıktıklarını belirten Sarıca, "Adaylarımıza cepsiz ceketi giydireceğiz. Bu arkadaşlarımız asla yolsuzluğa, hırsızlığa, rüşvete müsaade etmeyecek. Şuan bütün belediyelerimiz borçlu durumda, borçlarını ödeyemez hala geldiler. Büyükşehir ve Alanya belediyelerimizin yapmış olduğu hizmetler var ama biz bu hizmetleri kendi kaynaklarımızla yapmak istiyoruz. Sürekli borçlanarak hizmet üretilmez. Oysa kendi öz kaynaklarımızla bunu yapabiliriz. Biz bunu daha önce 94 yılında neredeyse Türkiye'nin bütün belediyelerini almıştık ve yapmıştık. Borçlu aldığımız belediyeleri borçsuz hale getirdik. Bu seçimde de Alanya belediye başkan adayımızı çıkardık, meclis üyesi adaylarımızı belirledik. Alanya'da sıkmadığımız el kalmayacak. 200 bin insana ulaşacağız. Kazanmak için buradayız. Bu seçimlerde Alanya'nın kaderini değiştireceğiz. Bu vesileyle 31 Mart seçimleri hepimize hayırlı olsun. İnşallah daha güzel bir Alanya'da ve Türkiye'de yaşamak istiyoruz" dedi.

'MUHALEFET BELEDİYESİ HİZMET ALAMAZ ALGISINI YIKACAĞIZ'

SP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş, "31 Mart'ta bir seçim yapacağız. Türkiye'nin  her yerinde seçime ittifaksız giren belki de tek siyasi parti olarak Türk Siyasi hayatında önemli bir adım atıyoruz. Biz yerel sorunları dile getirmek istiyoruz. Alanya'mızın Antalya'mızın sorunlarını konuşmak istiyoruz. Eğer belediye başkanı muhalefet partiden başkan olursa hizmet edilemez algısını yıkmalıyız. Çok çalışacağız, gayret göstereceğiz hizmet edeceğiz" dedi.

'KAPIMIZ HERKESE AÇIK'

SP Alanya Belediye Başkan Adayı Habib Şanlı, "Ben siyasi hayatım boyunca insanlara hep şunu söyledim, eğer bir yerde güç varsa ve insanlar bu güçten korkuyorsa, paranın gücüyle bir yerlere geliniyorsa insanlar bu güçlere esir olmak zorundadır. Belki ekonomik olarak çok güçlü insanlar değiliz, ama biz hak tarafındayız, adalet ve edep tarafındayız. Biz paranın değil insanların yüreğinin gücüne güvenen insanlarız. Bu bağlamda memleketimize yapacağımız bütün çalışmalarda hiç bir çatışmaya girmeden, tamamen birlik odaklı olacağız. Gerekirse elimizden geldiğince diğer arkadaşlarımıza projelerimizle, fikirlerimizle her türlü konuda onlardan destek bekler, onlara da destek vermek için hazır bir şekilde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu memleket bizim, hiç bir gücün değil. Hep birlikte şehrimizi en iyi şekilde nasıl en iyi yerlere getirebiliriz, her birinizin fikirleri benim için çok önemli. 6 yaşındaki çocuğun bile fikri birçok insanı aydınlatabilir. Bu bağlamda kapımız herkese açık. Bütün eleştirilere de açığız. Herkesi anlamayı dinlemeyi çalışacağız" diye konuştu. Program konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 19:08
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107