banner129

İYİ Parti aday görüşmelerine başladı

Seçim çalışmalarına başladıklarını belirten İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, alt yapı hazırlıklarını yaptıklarını söyleyerek, "Şu ana kadar ikili görüşmeler yaparak bu konuda belli bir havuz sayısına ulaştık" dedi.

İYİ Parti aday görüşmelerine başladı

 Mevlüt UYGUR

İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. Apaydın, “Yavaş yavaş da olsa yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Biz de İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak seçim çalışmaları ile ilgili alt yapı hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Şu ana kadar ikili görüşmeler yaparak bu konuda belli bir havuz sayısına ulaştık.Toplum önderi ve toplumda söz sahibi kişilerle ikili görüşmelere yaparak önümüzdeki seçim sürecinin altyapısını tamamladık. Bugünden itibaren şimdiye kadar hep söylediğimiz gibi, aday odaklı değil, yapıya bağlı bir çalışma yürüteceğiz. Birkaç ay içinde de adayımızı belirleyerek inşallah Alanya’da idareyi ele alacağız. Çalışmalarımız bu yönde" dedi

'SOMUT VERİLMİŞ BİR KARAR YOK'

İYİ Parti'den Belediye Başkanlığı adaylığı için kendisine bir talep gelip gelmediği sorulan Apaydın, "Bizimle direkt görüşme sağlamasalar da aracılarla ve diğer unsurlarla bu konuda niyetini belli eden kişiler var tabiki ama somut bir verilmiş karar ya da bir kişi üzerinde odaklanılmış bir durum söz konusu değil. Şu an isim belirtmek için erken. Sizlerce de malum isimler var tabi ki ama bunların bariz bir şekilde belirginleştiği söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

'İTTİFAK İYİ PARTİ ÇATISI ALTINDA GERÇEKLEŞEK GİBİ GÖRÜNÜYOR'

CHP ile ittifak olup olmayacağı yönünde gelen bir soruya Apaydın şunları kaydetti, “Tabiki iktidarın ya da yerel iktidarın değişmesini isteyen taban halk bir araya gelecektir. Parti adı ne olursa olsun ya da siyasi görüşü ne olursa olsun.  Bu da şu ana kadar anladığımız kadarıyla İYİ Parti çatısı altında gerçekleşecek gibi görünüyor. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Yazılı metin şeklinde veya bir protokol şeklinde ittifak olamasa da seçmenler nazarında bir ittifak olacağı hepimizce biliniyor” dedi.

'KENDİ ÇIKARACAĞIMIZ ADAYIMIZLA BAŞARILI OLMAK, KAZANMAK İSTİYORUZ'

Kulislerde İYİ Parti adı geçen MHP'li Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sözmez ve MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in İYİ Parti'ye transferinin kamuoyunda konuşulmasına ilişkin açıklama yapan Apaydın, "İsimler konusunda şuan bir şey söylemek için erken. Özellikle Adem başkan için transfer konusu dile getiriliyor.  Gündemimizde öyle bir şey yok. Kendi çıkaracağımız adayla kazanmak ve başarılı olmak bizler için çok daha karakterli bir çalışma olacaktır" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107