banner129

İYİ Parti Alanya’dan gündem tepkisi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, insanların ülkenin gerçek gündeminden uzaklaştırılmaya çalışıldığına dikkat çekerek, “Gerçek gündem geçimdir” dedi.

İYİ Parti Alanya’dan gündem tepkisi

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında açıklama yapan İlçe Başkanı Yücel Apaydın, 10 Kasım’da ruhu, vicdanı ve fikri ile Mustafa Kemal Atatürk’ü ananların Anıtkabir’e akın ettiğini belirtti. Apaydın açıklamasının devamında şu konulara değindi:

“ATATÜRK’ÜN EKSİKLERİ VAR DEMEK HAKSIZLIK”

“Atamızı anmak için insanlar yurdun dört bir yanından geldiler. Yüzlerinden okunan gurur, dünyanın saygı duyduğu liderin nesli olma gururu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü  vefatının 81. yılında rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyoruz. 10 Kasım’da Atamızı layığı ile hatırlamak ve hatırlatmak, onun ilke ve prensiplerini genç nesillere en doğru biçimde anlatmak, Atatürk’ün en büyük hedefi olan ‘Her alanda tam bağımsız Türkiye’ bilincini gençlerimize ve çocuklarımıza aşılamak, ülkesinin ve milletinin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çalışacak nesiller yetiştirmek, en önemli görevimiz olduğu halde Atatürk’ün iyi yaptığı şeyler olduğu gibi eksik yaptığı şeyler de olduğunu söylemek, onu normalleştirmeye çalışmak ve öyle anlatmak haksızlıktır.

“ÜLKEMİZİN GÜNDEMİ YOKSULLUK, SEFALET”

10 Kasım’da Atatürk’ü anarken, Osmanlıyı öne çıkarmaya çalışan ve yapılan harf inkılabını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkeyi gerçek gündeminden uzak tutmayı tercih etmiştir. Oysa ülkenin gerçek gündemi açlık, yoksulluk ve sefalettir. Geçim derdidir.

“UYDURUK ENFLASYON SORUNU ÇÖZMÜYOR”

Halkın gelecek kaygısı, umudunu yitirmiş gençlik, özellikle okumuş işsizler ordusu, çocuğunu ve ailesini geçindirememek kaygısıdır. Hükümetin maharetli bürokratları ile işine geldiği gibi hesaplayıp, uyduruk rakamlarla enflasyonu düşük göstermesi vatandaşın sorunlarına çare olmuyor. Sizin bu ülkenin gerçeklerini anlamanız için kaç kişi daha intihar edecek, cinnet geçirecek, yoksulluktan parçalanacak? İnsanlar çaresizlikten hayatlarına son verirken, hükümet, ‘itibarın israfı olmaz’ zihniyetiyle yoluna devam ediyor.

“ARTIK BORÇ YİĞİDİN KAMÇISI DEĞİL İNTİHAR SEBEBİ”

Dünya beşten büyük ama unuttuğunuz bir şey var, dünyada sizin etrafınızda dönmüyor. Ülkede her şeyi paradan ibaret hale getirdiniz. Biz umut var, çare var dedikçe, siz görmezden geldiniz. Vatandaşın iyiliği için olan her şeyi yok saydınız. İşler kötü gidince ‘halkım’ dediniz. Başka zaman halkı yok saydınız. Eskiden borç yiğidin kamçısıydı, artık borç yiğidin intihar sebebi.”

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107