banner129

İYİ Parti Alanya’dan ‘milletvekili’ eleştirisi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Alanya Posta TV’nin gündeme getirdiği ‘milletvekillerinin karnesi’ne ilişkin, “Yeni sistemle milletvekillerinin zaten bir fonksiyonu kalmadı” dedi.

İYİ Parti Alanya’dan ‘milletvekili’ eleştirisi

Özgür YILMAZ
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantıda birçok konuya değinen İlçe Başkanı Yücel Apaydın, konuşmasına, partinin 4. Olağanüstü Kurultayı’nı değerlendirerek başladı.

“ÜLKEMİZİN İYİ PARTİ İKTİDARINA İHTİYACI VAR”

Apaydın, “3 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz kurultayımızı, hiçbir partide olmayan demokratik bir anlayışla, şölen havasında yaptık. Kurultayımızın ülkemize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz kendi delegesinin iradesinden kaçanlardan değiliz. İmzasını yok saymak için iktidara yaşayanlardan hiç değiliz. İYİ Parti'nin kendi bünyesindeki demokratik anlayışın ülkemizde tesis edilmesi için ülkemizin İYİ Parti iktidarına kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim açımızdan çok güzel bir gün oldu. Alanya teşkilatı olarak genel başkan yardımcılarımızla Alanya hakkında görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladık” diye konuştu.

“GEVNE’YE GELEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”

Tüm Alanyalıların Gevne’de buluştuğunu söyleyen Apaydın, “Biz de ev sahipliğimizi elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık. Oraya katılım sağlayan tüm siyasilere ve halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“DAHA ÇOK SORUNLAR YAŞAYACAĞIZ”

Alanya’da son günlerde yaşanan elektrik problemini de değerlendiren Apaydın, “Elektrik kesintileri noktasında şunu söyleyebilirim. Devletin yatırımlarla ilgili bütçe vermediğini tüm kurumlar söylüyor. Bunu hangi birim amiri ile, hangi kurumun başındaki sorumlu ile görüşürsek hepsi dile getiriyor. Fakat aleni bir şekilde söyleyemiyorlar. Devlet yatırımları tam olarak bilinmemekle beraber 3 yıllık durdurulduğunu kurumlara iletmiş. Zaten bu iktidar zamanında altyapı yatırımları ve iyileştirmeler yapılmıyordu. Bunun için ileride daha çok sorunlar yaşayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLETVEKİLLERİNİN BİR FONKSİYONU YOK”

Alanya Posta TV’nin milletvekilleri ile yaptığı haber hakkında ise Apaydın, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte zaten milletvekillerinin pek bir fonksiyonu kalmadı. Bunu herkes biliyor. Onların çalışmaları kendi inisiyatiflerinden ibaret oluyor. Ne bakanlarla görüşebiliyorlar ne de bir konuda kendi istediklerini yaptırabiliyorlar. Sadece maaş alıp sahada dolaşıyorlar birçoğu da bu konudan mustarip olduğu için ve zaten saha çalışmalarından zevk almadığı için sahada görmüyoruz. Fakat biz İYİ Partili milletvekillerimizin mecliste diğerlerinden çok daha çalıştıklarını ve daha çok önerge verdiklerini, aktif olduklarını biliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107