banner84

İYİ Parti'de aday kim olacak?

İYİ Parti’de başlayan kongre sürecinin ardından ilçe binasına üye listesi asıldı. Partililer listede isimlerinin olup olmadığını kontrol ederken ilçe başkanı Yücel Apaydın, "Arkadaşlarımız kiminle yürümek isterse bu bayrağı o kişi alacak" dedi

İYİ Parti'de aday kim olacak?

-Özgür YILMAZ
Alanya’da partilerinin kongre sürecinin başladığını söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, kongrede aday olup olmayacağı ile ilgili konuştu. Parti binasında açıklamalarda bulunan Apaydın, “Partimiz kongreye gidiyor. 18 Nisan’da ilk kongresini gerçekleştirecek. 13 Mart’a kadar yapılan üyeliklerimizi 14 Mart’ta askıya çıkardık. Seçmenlerin görebileceği salonumuza astık. Kendi üyelikleri ile ilgili listeyi kontrol edip şikayeti, itirazı varsa bir hafta neticelendirmek kaydıyla bizlere başvuracak. Biz de haklı gerekçelerle insanların hakkını teslim edeceğiz. 2263 üyemizle şu an itibariyle itirazları ayrı tutmak kaydıyla delege seçimini 29 Mart’ta gerçekleştireceğiz. 400 delege seçeceğiz. 18 Nisan’da bu 400 delege ilçe başkanını ve yönetimini seçecek. Bunun için 69 köyde, 16 mahallede ve merkezde 17 mahallede ayrı ayrı listeleri sergiliyoruz. Her mahallenin üyesi kendi delegesini seçecek. Çarşaf liste uygulanacak. Burada İyi Parti demokrasiyi ve özgürlüğü en etkili şekilde temsil edecek" dedi.
'O KİŞİ BU BAYRAĞI ALACAK'
Adaylık konusunda karar verip vermediği sorulan Apaydın, “Adaylık konusunda kulağımıza gelen isimler var. Hep dediğimiz gibi arkadaşlarla görüşmelerimizin neticesinde bu kararımızı vereceğiz. Mevcut şartlarda bizim düşüncemiz kendi arkadaşlarımız kiminle yol yürüyelim, kiminle bu işi götürelim derse o kişi bu bayrağı alacak ve ileriye taşıyacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107