banner84

İYİ Parti'de deprem devam ediyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın ardından Antalya'da istifa furyası sürüyor. Son istifacı Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Toprakçıçı oldu.

İYİ Parti'de deprem devam ediyor

Haber Merkezi
İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın 12 Şubat’ta yapılan il divan toplantısı sonrası Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç ile Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut’un görevden alınmasına tepki amacıyla partisinden istifa etmesinin yankıları devam ederken kınama cezası verilen Kumluca Meclis Üyesi ve Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Toprakçı’ta istifa etti.  Suların durulmadığı İYİ Parti Antalya’da Gençlik Kolları eski İl Başkanı ve partinin il yönetim kurulu üyesi Neman Asgari’de istifa etti. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer ise kendilerinin çalışmaya devam ettiğini, bu konuda şu anda yapacakları bir açıklamanın olmadığını bildirdi.  Öte yandan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı da Tuba Vural Çokal'ın istifasından dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Subaşı, iki ilçe başkanının "yeni üye kaydı yapmadığı" şikayetleri üzerine il disiplin kuruluna sevk edildiklerini kaydetti.
GELECEK PARTİSİ'NE Mİ GEÇECEKLER?
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, gece yarısı yaptığı açıklama ile partisinden istifa etmişti. Çokal, "STK'larla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, GİK üyeliği görevlerimden, Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başladığım İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum" demişti. İYİ Parti’de 2 ilçe başkanın daha görevden alınmasının gündem de olduğu parti kulislerinde dile getirilmekte. İstifacıların yeni kurulan Gelecek Partisi’ne geçmesi bekleniyor. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107