banner129

İYİ Parti’de gündem 3 Aralık

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın haftalık yönetim kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne değindi. Apaydın, “Engellilere saygı insanlığa saygıdır” dedi.

İYİ Parti’de gündem 3 Aralık

Özgür YILMAZ
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Yücel Apaydın ilk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne ilişkin konuştu. Apaydın, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında belirtmek isterim ki, engelli kişilere karşı saygı, insanlığa saygıdır ve engelli olmak bir kusur değildir. Biz İYİ Parti ailesi olarak herhangi bir aralıkta değil, her zaman yanınızdayız. Engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmayı diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yerel seçimlerin ardından halkın takdiri ile seçilen belediye meclis üyelerimizle vatandaşımızın refahına yönelik her ne varsa onları desteklemeye devam ederken vatandaşın isteklerini unutup, kendilerine rant ve menfaat yaratan kararlara karşı da hep karşı çıktık ve görevde olduğumuz süre zarfında da karşı çıkmaya devam edeceğiz” dedi.
“HİÇBİR İŞE EL ATILMADI"
Apaydın konuşmasının devamında Cuma Pazarı bölgesinde yapılan yıkımı eleştirerek, “Yerel seçimlerin ardından vatandaşa önceki dönemin iki katı vaatlerde bulunarak seçim çalışması yapan belediye başkanı ve ekibi, gündelik işlerin dışında hiçbir işe el atamadı. Kendisinden  önceki belediye başkanından kalan sorunlar yumağı hala çözülemediği gibi daha da büyüyor. Şehir düzeni ve trafik başlıca sorunlar olmakla birlikte turizmde gelinen  nokta hiç iç açıcı değil.  Özellikle Alanya esnafı, her sene yeni umutlarla başladığı turizm sezonunu kan ağlayarak kapatıyor. İmar sorunu şehrimizin kanayan yaralarından biriyken, şimdi de kentsel dönüşüm adı altında alt yapı anlamında hiçbir çalışma yapılmadan sadece yenilenen binaları getirdiği sorunlar da şehrimizin yüküne yük katıyor. Halkın takdiri ile seçilen belediye meclis üyelerimizle beraber, vatandaşımızın refahına yönelik her ne varsa onları desteklemeye devam ederken vatandaşın isteklerini unutup, kendilerine rant ve menfaat yaratan kararlara karşı da hep karşı çıktık ve görevde olduğumuz süre zarfında da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Belediye meclis üyelerimizle beraber şehrimizin daha iyi yönetilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in de söylediği gibi meclis üyelerimizle birlikte belediye başkanlarının ve onların yakınlarının haksız kazanç sağlamasını ve zenginleşmesini önlemek içi, Alanya halkı adına her türlü çalışmayı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  
“PROJELER ZAMANINDA BİTİRİLEMİYOR”
Pazar yerleri ile ilgili zam ve indirim konusuna değinen Apaydın, “Ancak görünen o ki belediyeyi yöneten zihniyet genel iktidar gibi, yaptığı işleri ben yaptım oldu zihniyetiyle yapıyor. Yapılacak projeler ile ilgili halkın ihtiyaçları ve öncelikleri gözetilmiyor, bu sebeple başlayan projeler tam zamanında bitirilemiyor. Belediyenin elinde başlayıp öylece bıraktığı belediye binası atıl beklerken, Cuma pazarında da dar gelirlilerin düğününü yaptığı, toplantılarını gerçekleştirdiği salon yıkılarak, seçim öncesi göz boyayıcı tanıtımlar yapıldı. Bu gün 2019 yılının son meclisi yapıldı. Bugüne kadar İYİ Partili meclis üyelerimizin vermiş olduğu birçok önerge savsaklandı, sorularımıza net cevaplar verilmedi. Yeni yılda umarız belediye başkanı ve ekibi daha şeffaf çalışır. Yılan hikayesine dönen Sapadere Kanyonu ihalesini şeffaf bir şekilde, köy halkına da yararlı olacak şartlarda gerçekleştir. Bekleyen birçok projede halkın görüş ve önerilerini alır. Millet İttifakı'nın meclis üyeleri aracılığı ile vermiş olduğu önergelere kayıtsız kalmadan halkımız adına sorduğumuz sorulara net cevaplar verilir. Umarız Alanya yeni turizm sezonuna girerken, şehir olarak buna hazır olur. Tanıtım ve hizmet anlamında Alanya Belediyesi öncelikle, yapması gereken işleri ve görevleri yerine getirir” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107