banner84

'Kafalarda bazı soru işaretleri var'

Saadet Partisi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Antalya Büyükşehir Meclisi'nde Süleymancı Cemaati'nin arsası ile Gülen Cemaati'nin okuluna yıkım kararı çıkartılmasının kafalarda soru işaretleri yaratan noktalar olduğunu söyledi

'Kafalarda bazı soru işaretleri var'
 SP İlçe Başkanı Sinan Aktalş'ın gündeminde Antalya Büyükşehir Meclisi vardı. Aktaş, Süleymancı Cemaati’nin arsası ile Gülen Cemaati’nin okuluna yıkım kararı ile ilgili bazı yerlerde soru işaretleri olduğunu söyledi. Aktaş, "Öncelikle mecliste maddeler oylanmadan önce tüm üyelere oylanacak maddelerle alakalı bilgilendirme yapılması gerekli, dökümanlarla, belgelerle konuyla alakalı her türlü bilgi üyelere verilmeli ki oylama yapıldığında meclis üyesi neye 'evet' dediğini neye 'hayır' dediğini bilmeli. Ama maalesef bu yıkım kararıyla ilgili oylamalarda BŞB meclis üyelerimizin yeterince bilgisinin olmadığını görüyoruz. Buna nereden varıyoruz, daha önceki BŞB meclisinde bu karar çıkmış meclisten, bu cemaat o okulları yapmış. Ruhsatta verilmiş ancak sayın Türel iş başına geldikten sonra bir iç denetim mekanızmasını harekete geçirerek bir denetçi raporu hazırlatmış. Bu rapor üzerinede oylama yaptırarak yıkım kararı çıkarttırmış. Ancak belediye meclis üyelerinin hiçbirisi bu raporun içeriği nedir, neye göre yıkım kararı vermiş hiçbir bilgileri yok. Neye 'evet' diyeceklerini neye 'hayır' diyeceklerini bilmiyorlar. İnsanlara siz şeffaf davranmazsanız yeterli bilgiyi vermezseniz maalesef yanlış kararlar meclisten çıkar. Tabi iş başına geldikten sonra cemaatin okullarıyla mı uğraşmak lazım, yoksa BŞB'nin görevi olan ilçelerdeki yapılanmaların, düzenlemelerin, temizliklerin organize edilmesi mi lazım bunuda  kamuoyunun takdirine bırakıyorum."
CEMAAT SİZE OY VERSEYD
İ AYNI KARARI ALIR MIYDINIZ
Antalya BŞB Başkanı Menderes Türel'e meclisle ilgili bir kaç soru soran Aktaş, "Öncelikle sizin 53 meclis üyeniz var. Bunun 3 tanesi neden meclise gelmedi. Bu birincisi, ikincisi ise 50 meclis üyeniz salonda olmasına rağmen neden sadece 45 tanesinin oyu panoya yansıdı da 5 tanesi neden yansımadı. Bunun cevabını istiyoruz. Diğer taraftan muhalefetin 46 meclis üyesi salonda olmasına rağmen tamamı oy kullanmasına rağmen neden elektronik panoya sadece 44 üyenin oyu yansıdı bunun da mutlaka cevaplandırılması gerekli. Asıl önemli olan sorum şu, Sayın Türel bu cemaatler bu seçimde eğer size oy verselerdi yine bunu meclise getirip bu okulların yıkılmasına karar verir miydiniz, vermez miydiniz; Elinizi vicdanınıza koyup bu kararı alır mıydınız almaz mıydınız" diye sordu.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157