banner165

Karadağ açtı ağzını yumdu gözünü

Alanya Belediyesi'nde danışman olarak görev alan bir ismin Cumhuriyet Halk Partisi’ne yaptığı karikatürden dolayı isyan eden Karadağ, “CHP adına karikatür hatta karikatür demeye bin şahit isteyen bu paçavrayı yayınlayan vatandaşı nefret ile kınıyorum” dedi.

Karadağ açtı ağzını yumdu gözünü

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Coşkun Karadağ Cuma Pazarı projesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  Cuma Pazarında yapılan inşaatın geç tamamlanmasının esnafı olumsuz etkilediğini ifade eden Karadağ, “Cuma pazarı esnafına mutlaka bir kira yardımının yapılması gerekmektedir. Bu sezon bu esnafın hiç gelir elde edemeyeceği belli ” dedi.
‘İNŞAAT ÇOK GEÇ KALDI’
Başkan Karadağ, “Alanya’nın Cuma Pazarı diye Tabir edilen ve gerçekten Alanya’nın simgesi olan bir yerde yapıyoruz. Cuma Pazarı Alanya’nın merkezi ve ticaretin orta yeri. Burası eskiden pazar olan bir yerdi. Tabii ki buranın yıkılarak Alanya’nın merkezi özelikle günümüze yakışır şekilde bir pazar yeri ve kültür merkezi yapımının söz konusu olması gerekiyordu ve başlandı. Projenin başlangıcından neredeyse bir yıl geçti. Ve henüz inşaat yapımı çok basit. Her şeye elverişli bir şekilde teknik imkanlarla yapılabilmesi söz konusu iken buradaki inşaat çok geç kaldı. Buradaki geç kalmanın en büyük zararını gören ise Cuma pazarı esnafı oldu. Elbette tüm Alanya halkı etkilendi” sözlerine yer verdi.
‘ALANYA HALKI BÜYÜK ZARARA UĞRAYACAK’
İki katlı otoparkın iptal edilmesinin büyük zararlara yol açacağını ifade eden Karadağ, “Burası iki katlı görmüş olduğunuz yerin altında 4 metre daha kazı yapılarak ikinci bodrum söz konusu iken bu ikinci kat bodrum iptal edildi. İptal gerekçesi mantığa sığacak ve günün şartlarında teknik şartlarında hiçe sayılacak bir sebepten dolayı. Alanya halkı bu ikinci bodrum katın iptal edilmesi ile çok şey kaybetti.  8 bin metrekarelik bir alana oturan yerin 8 bin metrekare otopark kaybı demektir. Alanya halkı çok büyük zarara uğrayacak. Belediyeye ya da firmaya değil genel bir uyarı yapmak istiyorum, ikinci kat bodrumun yapılmaması ile birlikte burada elde edilecek bir takım hakların matematiksel hesabın görülüp görülmediğini belirtmek istiyorum. İnşallah bu hesap doğru bir şekilde yapılmıştır. Turizm sezonu başladı bir sezon nasıl başlarsa öyle gider. Sezonun ortasına geldik belli ki bu seneki turizm sezonunda Cuma pazarı esnafı herhangi bir gelir elde edemeyecek. Burada esnafların müthiş bir kira kaybı bulunuyor bir yıl az bir zaman değil. Buradan Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e bir önerim var lütfen yakınlık derecesi ve hakkaniyet oranında Cuma pazarı esnafına mutlaka bir kira yardımının yapılması gerekmektedir. İnsanlar evine ekmek götüremeyecek pozisyona düştü” dedi.
‘ALANYA’DA SINIR DIŞI EDİLMELİ’
“Alanya Belediyesi’nde çalışan vatandaşın CHP adına bir karikatür hatta karikatür demeye bin şahit isteyen bir paçavra yayınlamıştır” diye konuşan Karadağ, “Birincisi bunu yayınlayan vatandaşı nefret ile kınıyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partidir. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisini aşağılayıcı paçavralar ile birlikte anamaz. Partimiz eleştirilebilir ancak siyasi sınır içinde her türlü eleştiriye biz açığız eleştiri bizim için bir yol göstericidir. Ama yapılan bu eleştiriler ahlak sınırları çerçevesinde yapılmalıdır. O vatandaşın yapmış olduğu bu açıklama hiçbir zaman kabul edilemez. Bu vatandaşın bir özelliği de Alanya Belediyesi’nin üst katında bir ofisinin olması ve danışmanlık görevi ile o ofisi işgal etmesi dolayı bir kere belediyeyi kınıyorum. Bu insanın değil belediyeden hatta Alanya’dan sınır dışı edilmesi gerekiyor. Bir diğer üzücü olay ise bu vatandaşın emekli bir asker oluşu. Atatürk’ün kurmuş olduğu partiyi böyle bir paçavra ile yorumlaması kabul edilebilir bir şey değil” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169