banner165

Karadağ'dan hükümete tepki

CHP Alanya İlçe teşkilatının haftalık olağan toplantısı gerçekleşti. Başkan Karadağ, “bir an önce bu işleri bitirmesi değil, bırakıp gitmesi tüm halkımız için çok daha hayırlı olacak” dedi.

Karadağ'dan hükümete tepki


CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, toplantıda basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, vatandaşın belinin artık bükme değil kırma noktasına geldiğini ifade etti. Başkan Karadağ, “Özellikle temel gıda maddelerinde ekmekten çaya, sudan her türlü gıda maddesine gelen zamlar dar gelirli, asgari ücretle geçinen halkın artık belini kırma noktasına geldi. Son günlerde yeniden döviz, kur artışları bunun üzerine tekrar tuz biber olacak gibi görünüyor. Hükümetin bir an önce bu işleri bitirmesi değil, bırakıp gitmesi tüm halkımız için çok daha hayırlı olacak görüşündeyim” ifadelerini kullandı.
‘DOKTORLAR ALANYA’YI TERK EDİYOR’
Alanya’da doktorların ve sağlık ekibinin barınma sorunu yaşadıkları için Alanya’yı terk ettiklerini belirten Karadağ, “Hayat pahalılığı, kira, geçim Alanya’da çok zor oldu. Alanya’da sağlık hizmetlerinin güçlü şekilde hizmet verilmesini isteriz ama hastaneye giden hastalar ya sıra alamıyor ya röntgen filmi çektiremiyor ya da birtakım ya da tayinlerden dolayı doktor bulamıyor. Randevu alınamaması, doktorların hizmet vermede vatandaşa yetişememesi, tıbbi cihazların eksikliği nedeniyle Alanya’da yaşayan vatandaşlar hastalık konusunda çözüm bulamama noktasına geldi. Bunu yıllarca söyledik. Alanya’da bir onkoloji hastanesi mutlaka olmalı. Burada yaşayan bir kanser hastasının Antalya’ya gidip gelmesi, tedavi olması ve şifa bulmaya çalışması maddi yük ve zaman kaybına yol açıyor. Halk bu konuda dayanamaz hale geldi” sözlerine yer verdi.
ALANYA HALKINA DAVET
Önümüzdeki hafta CHP olarak 2 organizasyon düzenleyeceklerini söyleyen Karadağ, Alanya halkına davette bulundu. Karadağ, “29 Mayıs Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında Mahmutlar’ da bahar şenliği düzenleyeceğiz. Aynı zamanda 4 Haziran Cumartesi günü ise yaza merhaba dayanışma kahvaltımız olacak. Dimçayı üzerinde düzenleyeceğimiz kahvaltı organizasyonuna tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169