banner84

Karadağ ekonomiden dem vurdu

CHP İlçe Başkanı Karadağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Karadağ, vatandaşların geçim sıkıntısı yaşadığını belirterek, "Kazan kaynamıyor" dedi

Karadağ ekonomiden dem vurdu

ASİYE ELİAÇIK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik ve zam olduğuna değindi. Karadağ, "Bir seçim atlattık. Seçimler bitti. Ancak seçimlerde sürekli söylediğimiz bir konu vardı. Pahalılık konusu. İnanın şu Türkiye pahalılık konusunda inim inim inliyor. Soğanın kilosu olmuş 10 lira. Türkiye gibi tarım ülkesinde soğanı ithal ediyorsun. Çok kötü bir durumdayız. Bunu maalesef bize dayattılar.Geçim sıkıntısı öyle bir hal aldı ki kazan kaynamaz oldu. Aynı zamanda bu hayat pahalılığı insanların yataklara aç girdiği bir durum yaratıyor. Bu yetmiyormuş gibi bunun yanında zamlar aldı başını gidiyor. Hergün akaryakıt gibi birçok şeye zam geliyor. Döviz kuru da almış başını gidiyor. Siyasi yönetim hala aymazlık içerisinde. Hala tek dertleri İstanbul'da kim fazla kim eksik oy almış bunların peşindeler.
YÜZLERCE İNSAN MÜRACAAT EDİYOR
Halkımız uyutuluyor. Türkiye'nin gerçek konusu, işsizlik ve zamlardır. İşsizlikten insanlarımız çaresiz kaldı. Hergün yüzlerce insanımız iş bulmak için bizlere müracaat ediyor. Biz elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz ama mümkün değilki bizim işsizlik oranını çözebilmemiz. Oran 14.7 olmuş. Çok ürkütücü bir rakam" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107