banner84

Karadağ, “Şiddet bir eğitim sorunu”

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ yönetim toplantısında kadına karşı şiddete ve kadın cinayetlerine dikkat çekti. Karadağ, "Her çocuğun elinde bir oyuncak silah var. Bunun değişmesi lazım" dedi.

Karadağ, “Şiddet bir eğitim sorunu”

Özgür YILMAZ
Haftalık yönetim kurulu toplantısını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatı'nın gündeminde kadın cinayetleri vardı. İlçe Başkanı Coşkun Karadağ açıklamasında yeni neslin yetiştirilme tarzının değişmesi gerektiğine dikkat çekti. Karadağ, “Ülkemizi ve Alanyamızı geçtiğimiz hafta en çok ilgilendiren konulardan biri biliyorsunuz kadın şiddeti, kadına karşı yapılan haksızlıklar, kadınlara yapılan baskılar. Bunları bir kez daha partim ve şahsım adına kınıyorum. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Ben burada bir dip not düşmek istiyorum. Tabi ki kadına olan şiddet bir eğitim sorunu, kadına olan şiddet bir devlet sorunu, kadına olan şiddet bir ekonomi sorunu. Bugün pazara çıktığınız zaman bütün çocuklarımızın elinde, düğün salonu etrafındaki bütün çocuklarımızın elinde birer tane oyuncak silah var. Biz gençlerimizi, yeni nesli böyle yetiştirmemeliyiz. Eğer ki yetki elimde olsa oyuncak silah yerine çocuklara daha çok fikir, düşünce ve aklı geliştirecek oyuncakları, kitap okumayı, satranç oynamayı tercih ettirir. Bunu milli eğitim politikası haline getirirdim. Artık çocuklarımızın silahlarla oynaması değil kalemlerle oynamasını istiyoruz” diye konuştu.
“ÇAY OCAĞINDA KİTAP OKUYAN KIZ ÖRNEĞİ”
Karadağ geçtiğimiz hafta Milletvekili Çetin Osman Budak’ın ziyaretinde karşılaştığı küçük kızı örnek vererek, “Sayın Milletvekilimiz Çetin Osman Budak’ın isteği ile bir kızımıza kitap hediye ettik. O gördüğümüz çay ocağında bir kütüphane yapılmış ve çocuklar orada ders çalışıyor, kitap okuyor. En önemlisi boş vakitleri için bir de satranç takımı vardı. Böyle bir nesil yetiştirmek kadına olan şiddeti azaltır ve önüne geçer” dedi.
“TUR ARAÇLARINA DÜZEN GELSİN”
Alanya Posta TV'nin de daha önce gündeme taşıdığı şehir içine giren tur otobüsleri hakkında ise Karadağ, bu tur araçlarına bir düzenleme yapılmasını istedi. Karadağ, “Tur otobüsleri istedikleri gibi şehir içerisinde yolcu alıp indiriyor. Trafikte can ve mal kaybına yol açılıyor, yaşanmaz bir şehir haline geliyoruz. Biz tur otobüslerinin şehir içine girmemesini, bir yerde toplu halde beklemelerini ve oradan küçük araçlarla şehir içine dağıtılmasının daha iyi olacağını düşünüyoruz. Avrupa’daki birçok şehirde ve modern şehirlerde kesinlikle tur otobüsleri şehir içine girmemektedir. Alanyamıza bir uçtan giren otobüs şehir merkezine, limana kadar rahatlıkla gidiyor. Trafik tamamen allak bullak oluyor. Biz tur otobüslerinin şehir içinde istedikleri girmelerine karşıyız” ifadelerini kullandı.
“DEVECİLER MAĞDUR EDİLMEDEN ÇÖZÜM BULUNMALI”
Alanya Deveciler Derneği Başkanı ile görüştüğünü ifade eden Karadağ, devecileri mağdur etmeden yaşanan sorununun ortadan kaldırılması gerektiğini belirterek, Kaymakamlık ve Alanya Belediyesi'nin buna ilişkin bir çalışmasının olduğunu aktardı. Karadağ, “Daha önce Büyükşehir Belediyemiz faytoncular ve hayvanlarla ilgili ticaret yapanları engellemek için önlemleri almıştı. Bu hayvanlara yapılan eziyet ve trafik aksaması bu şekilde giderilmişti. Şimdi deveciler konusunda Alanya’da büyük bir sorun var. Özellikle biz devecilerin ya da kimselerin ekmeği ile oynamak istemiyoruz. Deveciler Derneği Başkanı ile bir toplantı da gerçekleştirdik. Bu toplantıda kendilerine Alanya’da bu ticaretin daha disiplinli yapılması konusunda tavsiyelerde bulunduk ama her deveci elini konulu sallayarak yukarı mahallelerden aşağıya kadar düzensiz ve disiplinsiz bir çalışma yürütüyorlar. İnşallah bu da önümüzdeki günlerde çözülür. Zannedersem Alanya Belediyesi ve Kaymakamlığın bu konuda bir çalışması var. Hiç kimsenin ekmeği ile oynanmasını istemiyoruz ama kimsenin şehir disiplinini bozmaya hakkı yok” şeklinde konuştu. 
“VEKİLLER ALANYA’YA GELECEK”
Konuşmasının devamında ise Karadağ, Alanya'ya gelecek olan milletvekilleri hakkında bilgi verdi. Karadağ, “Geçtiğimiz hafta Milletvekilimiz Çetin Osman Budak Alanya’ya gelerek birçok ziyarette bulunmuştu. Önümüzdeki aylarda da diğer Antalya Milletvekillerimiz şehrimize gelerek sorunları yerinde inceleyecekler ve çözüm odaklı görüşmelerde bulunacaklar” dedi. 
“30 AĞUSTOS’A HERKESİ BEKLİYORUZ”
Karadağ ayrıca tüm Alanyalıları 30 Ağustos kutlamalarına davet ettiği konuşmasında, “Önümüzdeki hafta 30 Ağustos Zafer Bayramı var. Bunu hep birlikte daha önceki kutladığımız bayramlar gibi coşkuyla kutlayacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın özelliğini herkes biliyor. Bu aslında Türkiye’deki yaşamın çok daha sağlıklı ve iyi bir şekilde olması için düşmanın İzmir’e kadar gönderilme sürecinin başlangıç tarihi. Bir siyasi ve askeri deha olan Mustafa Kemal Atatürk’e bir kez daha şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. 30 Ağustos’ta tüm halkımızla birlikte Fener Alayı tertip edeceğiz. Tüm halkımızı oraya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107