banner129

Karadağ süreci anlattı

CHP genel merkezi tarafından olağan kongre tarihleri belirlendi. CHP Alanya İlçe Başkanı Karadağ, seçim takviminin işleyişi hakkında Alanya Posta TV'ye konuştu. Karadağ, "19 ilçenin seçimleri çakışmadan bir tarih kararlaştıracağız" dedi.

Karadağ süreci anlattı

-Özgür YILMAZ
Uzun zamandır beklenen Cumhuriyet Halk Partisi seçim takvimi açıklandı. Takvimin açıklanmasının ardından CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya Posta TV'ye yaptığı açıklamada süreç ile ilgili bilgi verdi. Karadağ, "Genel merkez tarafından partimize iletilen bir bilgi doğrultusunda kongre süreçlerimiz başladı. Tüm partimize hayırlı olsun. Bizde 30 Eylül'den itibaren partimize kayıtlı oy kullanabilecek tüm üyelerimizi gözden geçiriyoruz. 8 Kasım'da ilçe kongre delege seçimleri başlayacak. Biz bunları yine yönetim kurulunda arkadaşlarımızla tartışarak, yapılış biçimlerini tespit ederek, tüm kayıtlı üyelerimizle delege seçimini yapacağız. 8 Kasım'da başlayan delege seçimleri 1 Aralık Pazar günü sona erecek. Kimlerin oy kullanacağının tam tespit edilip il ve ilçelerdeki seçimleri belirleyecek delege arkadaşlarımız da böylece seçmiş olacak. 14 Aralık Cumartesi ise ilçe kongreleri başlayacak. 14 Aralık - 27 Ocak arası bir tarih belirleyerek bunu İl başkanlığımıza bildireceğiz. İl teşkilatımızın şöyler bir kararı var, ki zaten doğrusu da bu. 19 ilçemiz var, ilçe seçimlerinin çakışmamasına dikkat edeceğiz. Bi tarih belirleyip İl teşkilatımıza bildireceğiz, onlar onayladıktan sonra da duyuracağız. İlçe kongreleri gerçekleştirildikten sonra şubat ayının 3'ünde il kongreleri başlayacak. Bizde ildeki seçimlere buradan seçilmiş il delegeleri ile birlikte gideceğiz. İl kongrelerinin bitiş tarihi 2 Mart. İl ve ilçe seçimleri bittikten sonra genel merkez olağan kurultay tarihini kendileri açıklayacaktır" diye konuştu. 
"PARTİ İLİŞKİ POLİTİKALARI KONUŞULDU"
Karadağ konuşmasında hafta sonu Antalya'da düzenlenen, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın parti ilişkilerinin nasıl oalcağına dair politikalardan bahsettiği toplantıya da değindi. Başkan Karadağ, "Pazar günü Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı Antalya'da bir bölge toplantısı düzenledi. 5 il ile birlikte bu bölge toplantısında partimizin bundan sonraki süreç içerisinde belediye ve genel merkez parti ilişkileri, aynı zamanda partimizin kendi içerisindeki davranış biçimleri, uygulayacağımız politikalar gibi konuları geniş kapsamlı bir şekilde konuştuk" dedi.
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107