banner165

Karadağ'dan SMA hastası Ela bebek için destek çağrısı

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Ela bebek konusunda dikkat çekerek hayır ayında fitre ve zekatlarınızı SMA hastası bebeğimize verelim çağrısı yaptı. Karadağ KYK'da kalan üniversite öğrencilerin bayram tatilinde evlerine dönüşün ücretsiz olarak sağlanmasını önerdi.

Karadağ'dan SMA hastası Ela bebek için destek çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Fahiş zamlardan sonra gurbette okuyan öğrencilerin memleketine gitmekte zorlandığına vurgu yapan Karadağ;” Önümüzde bir bayram var. Bu bayram süresince Alanya’da okuyan ve büyük şehirlerde okuyup memleketlerine bayram yapmaya gidecek olan gençler var. Hükümete çağrıda bulunmak istiyorum. Üniversitede okuyan öğrencilerin iyi bir bayram geçirmesi için onların KYK tarafından otobüs geliş ve gidiş biletlerinin ayarlanması veya bu konuda ödenek ayrılması çok makbule geçecektir. Bugünkü hayat şartlarında ailelerin çocuklarının bayram geçirmesi için ciddi bir paraya ihtiyaç var. Bunun yanında emekliler ve tüm işçilere verilecek olan bayram ikramiyelerinde minimum 2 bin TL olmalı. Bu miktar bugünkü hayat koşullarında bu bayramı daha iyi atlatmalarına vesile olacaktır” dedi.

 “ALANYA’DAKİ FAHİŞ ARTIŞLAR İÇİN SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

Alanya’nın konutta en fazla kira artışı yapılan yerleşim yeri olduğuna dikkat çeken Karadağ; “Şu an müthiş paralar zikrediliyor ama bunlar doğrudur. Alanya’da konut artışlarının sebeplerinin başında hem Rusya-Ukrayna arasındaki savaş buradaki kiraların yüksek oluşuna sebep olmakta. Aynı zamanda yabancılara mülk satışı buna sebep oluyor. İkincisi, Alanya tüm Türkiye’de cazibe noktası haline gelmesi ve tüm vatandaşların burada konut almaya ihtiyaçlarından doğan ve özellikle dar gelirliye darbe vuran kira artışları var. Bu artışları CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’a ilettik. Budak, mecliste araştırma komisyonu ile birlikte Alanya’daki konut kira artışları ile ilgili bir soru önergesi verdi. Bu önerge MHP ve AK Parti tarafından reddedildi. Fahiş kira artışları konusunda tüm Alanya halkına ücretsiz olarak danışmanlık sunacağız. Avukatlarımız bu konuda görevli. Böyle sorunu olanları partimize davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Karadağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı coşkulu olarak kutlayacaklarını söyledi. Karadağ, 23 Nisan yaklaşırken bir çocuğun sağlığına kavuşması en önemli bayram coşkusudur o yüzden fitre ve zekatlarımızı SMA hastalı Alanyalı Ela bebeğe verelim çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169