banner129

'Kavga ile işim yok'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek doğu ilçelerine yaptığı ziyarette hoşgörülü olmaya dikkat çekti.  Geçmişi unutarak temiz bir sayfa açtıklarını, kimse ile de hesaplaşması olmadığına söyleyen Böcek, “Kavga ile işim yok. Her ilçeye ayrım yapmadan eşit hizmet verilecek" dedi.

'Kavga ile işim yok'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya'nın doğu ilçelerini ziyaret etti. Böcek, ziyaretlerinde seçim öncesi verdiği sözlerden, yapacağı çalışmalara kadar birçok konu hakkında açıklama yaptı. Seçim öncesi yaptığı ilçe ziyaretlerinde verdiği sözleri unutmadığını söyleyen Başkan Böcek,“O sözler Muhittin Böcek sözüdür. Biz dediysek unutmayız. Ancak gönlümüzden geçenle söylemimiz ve eylemimiz birbirine örtüşmeli. Söylediklerimizi yapabilmeliyiz. Bugün de bizim burada söylemlerimiz sadece sizin hoşunuza gidebilecek gibi değil başınıza gelecek gibi olacak. Yani yapabileceklerimizi söylemek üzere aranızdayım” diye konuştu.
YERELDEN KALKINMA ÖNCELİKLİ
Turizm ve tarımın Ürünlü için son derece önemli iki konu olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, ilçe halkının da bu konuda büyük beklentileri olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Antalya son derece bereketli topraklardır. Bizim tarımsal sulama, kapalı sistem enerjide indirim ve gübre yardımı gibi tarımsal kalkınma ile ilgili projelerimiz var. Yerelden kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda gerekenler yapılacaktır.”
'HESAPLAŞMA YOKTUR'
25 yıllık siyasi hayatı boyunca hep sevgi ve saygı çerçevesinde halka hizmet ettiğini belirten Başkan Böcek, “Çeyrek asırdır ara vermeden Başkanlık yapan tek kişiyim. Allah bana 5’inci dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak nasip etti. Ben kavgadan yana hiç olmadım. 5 yıl süre içinde Gündoğmuş’ta kavga gürültü istemiyorum. Ben sen yok biz varız diye yola çıktım. Biz birlikte yaparız dedim birlikte yapacağız. Geçmişi unutacağız tertemiz sayfa açıyoruz. Mevlana’nın söylediği gibi dün dünde kaldı cancağazım bugün güzel sözler söylemek lazım. Hesaplaşmamız yoktur. Hesaplaşmada 31 Mart gecesi sonuçlandı bitti. Genimizde vardır. Hazımsızlıklar olabilir. Antalya’da da devam ediyor. Bir şey demiyorum. Çok görmüyorum. Hoş görüyorum. Çalışma arkadaşlarım hiçbir ilçede ayrım yapmadan hizmet verecektir. Halka hizmet hakka hizmettir. Kimse kimseye hakaret edemez etmeyecek. Ederse gereğini yapacağız. Yanlışlar varsa düzelteceğiz, uyaracağız. Herkesin benim gibi olmasını da isterim hoşgörülü olmanızı isterim. Ben kendisini TC vatandaşı kabul eden, ezanımıza, bayrağımıza Atatürk’ümüze sahip çıkan, Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkan gönüllerin ittifakının adayıyım dedim ve öyle geldik. Kimseye ayrım yapmayacağız. Bütün çalışma arkadaşlarım saygı, sevgi çerçevesinde hizmetini sürdürecek” diye konuştu.
MUHTARLARLA BULUŞTU
Başkan Böcek belediye ziyaretinin ardından Gündoğmuş hizmet birimi kültür merkezinde muhtar ve STK temsilcileriyle buluştu. Muhtarlar tek tek söz alarak sorunlarını, taleplerini, önerilerini sıraladı. Muhtar ve STK’ların en yoğun talebi, asfalt, alt yapı, ASAT, sulama suyu. eski boruların yenilenmesi, açık kapalı sulama kanalı, ilaçlama, mezarlıkların yetersizliği ve olanların bakımı, köy arıkları, yayla yolları, içme suyu, su vanalarının tamiratı, okul parkları, mezbaha talebi, itfaiye yeri değişikliği, muhtar evi gibi sorunları aktardı.
'CANLA BAŞLA 5 YIL ÇALIŞACAĞIZ'
Başkan Böcek’te, ilçe ziyaretlerini tamamladıktan sonra bütün çalışma arkadaşları ile ilçelere neler yapılacağını çalışacaklarını belirterek “Tatil yapmayacağız. Otel tatili yok. Başkasının cebinden ağalık yapmak yok. Ama şunu yapacağım. Bir tane mahalleden ben burada kaç oy aldım diye bakmadım, bakmayacağım. Canla başla 5 yıl çalışacağım. Ben bir köylü çocuğuyum. Biz Yörük adamız. Yaylayı da biliriz. Keçilerimizin yalaktan su içtiği günleri de biliriz. Bunlarla ilgili hiçbir sıkıntınız olmayacak. Sırasıyla programlıyoruz. Yani 5 yıldızlı otellerde değil buralarda buluşacağız. Elimizden geldiğince mahallenize bile geleceğim. Ben işte 5 ton su bedava, otobüs bedava diyecek bir adam değilim. Kimsenin parasıyla ağalık yapmayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107