banner84

Kaymakam'a bina şoku

Kaptanoğlu, üzerinde 8 yıldır Tosmur Belediye hizmet binası olan araziyi geri almak için dava açtı. Kaymakam Özdemir, dava nedeniyle bu binaya taşınmayı da durdurdu

Kaymakam'a bina şoku

 DÖNEMİN Alanya Belediye Başkanı Cengiz Aydoğan, 1989-1999 yıllarında köyken Tosmur'da yaptığı İmar Uygulamaları sonucu Müfit Kaptanoğlu'na ait olan 2.5 dönümlük arazi, belediyeye geçti. İmar Uygulaması belediyeye geçen Tosmur'da Kaptanoğlu'na ait araziyi kiralayan Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, bu binaya 8 yıl önce hizmet binası inşa ederek, burada hizmet vermeye başladı. Dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun törenle açtığı binada 8 yıl önce hizmet veren Tosmur Belediyesi, Büyükşehir Kanunu ile birlikte kapatılınca da aynı bina, Belediyeler Kanunu nedeniyle Alanya Belediyesi'nin oldu. 

KAYMAKAM TAŞINACAKTI AMA 
Tosmur Belediyesi'nin kapanması nedeniyle Kaymakam Erhan Özdemir, bu binayı da Kaymakamlık binası yapmak istedi. Binada tadilat yapan ve bazı eşyaları da Tosmur'a gönderen Kaymakam Özdemir, İmar Planı uygulaması sonucu belediyenin olan 2.5 dönümlük araziyi geri alabilmek için ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve turizmci Müfit Kaptanoğlu'nun açtığı davayla şok oldu. Kaptanoğlu'nun açtığı dava nedeniyle Tosmur'daki binaya taşınma kararını erteledi. 
"BİR SIKINTI OLMAZ"
Kapatılan Tosmur'un Belediye Başkanı Musa Özdemir, "Alanya Belediyesi'nin imar uygulaması sonucu o arazi Alanya Belediyesi'ne geçmişti. Bizlerde sosyal tesis olan o araziyi plan tadilatı yaparak, üzerine belediyemize ait bir hizmet binası yaptık. Bu binayı 8 yıldır kullanıyorduk. O binanın yanında da bir otel var, o otel ile belediye binası arasında biraz mesafe vardı. Burayı Kaymakam bey, duvarla örmüş ve otelin alanı daralmış. Müfit Kaptanoğlu da o araziyi geri almak için dava açmış. Ama bu davayı da büyütmenin bir anlamı yok. Alanya Belediyesi, bugün Kaymakamlığa cüzzi bir miktarda parayla kiraya verir, Kaymakam da o binaya oturur. Sanıyorum Kaymakam Bey, binanın pürüzlü oluşu nedeniyle gelmek istememiş ama bunlar konuşarak çözülebilecek şeyler" dedi. 
"KAPTANOĞLU İLE SORUNU ÇÖZERİZ"
BÜYÜKŞEHİR'İN Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Kaptanoğlu'nun dava açması sonucu Kaymakamlığın binasının boşaltılmasının gecikmeli olacağını belirterek, "Bu krizi çözebilirsek, bir taraftan o binaya yerleşmeyi planlıyoruz. Zaten Kaymakamlığın bulunduğu bina ve Alanya Belediyesi de 1 veya 1.5 yıl içinde yıkılacak ve meydan projesi düzenlemesi olacak. O nedenle zaten Büyükşehir Koordinasyon Merkezi de kısa süreliğine o binada bulunacak ve sonra kendi binamızı inşa edeceğiz. Biz insanların ulaşabileceği bir konumu oluşu nedeniyle Kaymakamlık binasını Koordinasyon Merkezi yapmayı planlıyoruz. Bugün veya yarın Kaptanoğlu ile yaşanan krizi çözeceğimize inanıyorum" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157