banner84

Kim ortak olacak?

Koalisyon hükümeti kurulması halinde AK Parti İlçe Başkanı Berberoğlu'nun kader ortağının CHP İlçe Başkanı Yeşildal mı, yoksa MHP İlçe Başkanı Hilmi Er'in mi olacağı merak ediliyor.

Kim ortak olacak?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin tek başına hükümeti kurabilmesi için yeterli milletvekili sayısına ulaşamaması nedeniyle koalisyon hükümetinin biran önce kurulmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde en çok milletvekiline sahip olan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na koalisyon hükümetini kurması içinde önümüzdeki günlerde görev verecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon hükümeti için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kapısını çalacak. Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu ile uzlaşırsa, hükümeti CHP ile, uzlaşamazsa MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye gidecek. Bahçeli de uzlaşamazsa, Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümeti kurma görevini Davutoğlu'ndan alacak ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na verecek. Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kapısını çalacak. Eğer Kılıçdaroğlu da hükümeti kuramazsa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim ihtimalini değerlendirmesi bekleniyor

HANGİSİ ORTAĞI OLACAK

EĞER, AK Parti ile CHP koalisyon hükümetini kurarsa, Alanya'da AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ile CHP İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, koalisyon ortağı olarak birlikte çalışacaklar. Ancak, CHP ile koalisyon kurulmaz, MHP ile kurulursa AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu'nun ortağı MHP İlçe Başkanı Hilmi Er olacak. Önümüzdeki günlerde AKP'li Berberoğlu'nun, MHP'li Er'le mi, Yeşildal ile mi, yoksa MHP'li Er ile CHP'li Yeşildal'ın mı koalisyon ortağı olarak birlikte Alanya'da çalışacakları merakla bekleniyor. Koalisyonu MHP ile AK Parti kurarsa, MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile AKP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de hizmet ortağı olarak birlikte çalışacaklar.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107