banner84

Kongre, üye kotasına takıldı

Alanya Posta TV'ye konuk olan İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, partisinin kongre sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Apaydın, yüzde 10'luk üye kotasını doldurduktan sonra ilçe kongresinin gerçekleşeceğini söyledi

Kongre, üye kotasına takıldı

-Haber Merkezi
Alanya Posta TV'nin gündemi belirleyen ve merak edilen sorulara cevapların bulunduğu programı Haberin Manşeti'nde bu hafta konuk İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın oldu. Partisine ilişkin merak edilen  soruları ve son gelişmeleri anlatan Apaydın, kongre takvimini de açıkladı. Gündemi bir süredir meşgul eden İYİ Parti'deki istifalara ilişkin de açıklamalarda bulundu. 
PARTİ HİYERARŞİSİ
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın’da Alanya Posta TV’de katıldığı canlı yayında görevden alma ve istifalara ilişkin soruyu yanıtladı. Apaydın, kendilerinin görevden alınmasını beklemediklerini söyledi. Apaydın Antalya’da yaşanan görevden almalar için de  parti hiyerarşisini gösterdi. Apaydın, "
Takdir edersiniz ki bütün büyümeler, oluşumlar biraz sancılı olabilir. Teşkilatçılık kültürü başka bir şey. Ama Antalya'da olan durum 2 ilçe başkanımızın aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yönetim kurulunda olmaları hasebiyle, il başkanımızın kendilerine bu yönetim kurulu üyeliklerinden feragat etmeleri yönünde telkinlerine, bu konuda bir duruş sergilememeleleri ve bu konuda karar almamaları neticesinde, tedbirli olarak disipline sevk edilmeleri ve sonrasında gelişen olaylar bunlar. Milletvekilimizin istifasında aynı şekilde. Teşkilatçılık adabı disiplini gereği kendi kurumları içerisinde partiler hiyerarşi yapı içerisinde disiplin kurullarının kurallarına uygularlar. Buna istinaden  diğer partilerde çok fazla olan olaylar bunlar. Önemli olan halkın partiye nasıl baktığı, yöneticileri nasıl baktığı. Liderimizin ve partimizin ilke ve prensipleri bizler için önemli. Şahıslar gelip geçici. Önemli olan partimizin geleceğidir" dedi.
ÖNCELİK ÜYE SAYISI
Apaydın canlı yayında İYİ Parti Alanya Teşkilatı’nın kongre takvimine ilişkin de bilgi verdi.  Apaydın, "İl başkanımızın belirlediği bir oran vardı. Yüzde on üye kaydı oranı. Bunu gerçekleştirmeye çalışacağız. Mart ayı içerisinde bu gerçekleşirse Mart sonu ya da Nisanda bizde kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu oranı prensip olarak belirledik. Motivasyon için konulmuş bir oran. Çünkü 36 bin kişi oy verdi ise bir mahallede 2 bin oy aldıysak 200 kişiyi orada bulabilmeliyiz. Üye yapabilmeliyiz. Fakat takdir edersiniz ki Alanya özellikle çok geniş bir coğrafya ve buralara ulaşmak için partimizin hafızası yeni olduğu için iletişim anlamında çok da geniş bir veri tabanımız olmadığı için birebir ulaşarak ya da sosyal medya üzerinden ulaşarak bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu da sürekli artarak devam ediyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107