banner84

'Konuşmak için çok erken'

Genel seçimlerin üzerinden iki hafta geçti ancak hükümet henüz kurulamadı. AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, “Olası hükümet senaryoları için öngörü yapmak şu aşamada doğru değil” dedi.

'Konuşmak için çok erken'

7 HAZİRAN Genel Seçimleri’nde sandıktan çıkan sonuç hiçbir siyasi partiyi memnun etmedi. Alanya’da 62 bin 461 oy alıp yüzde 40.78 ile birinci parti olan 13 yıllık iktidar partisi AKP, Türkiye genelinde yüzde 40.85’lik oy oranı ile sandıktan birinci parti çıktı ancak alınan oylar AKP’nin tek başına iktidar olmasına yetmedi. Bunun üzerine gözler, olası bir erken seçime ya da koalisyon ihtimallerine çevrildi. Siyasi kulislerde AKP-MHP koalisyon ortaklığının olabileceği konuşulurken, taraflar arasında kapalı kapılar ardında yapıldığı varsayılan pazarlıklarda ise aradan geçen iki haftalık sürece rağmen herhangi bir sonuç alınamadı. Ülke genelinde yaşanan siyasi belirsizlik Alanya siyasetine de yansıdı.

GÖZLER KOALİSYON HÜKÜMETİNDE

Ramazan Ayı’nın da girmesiyle birlikte Alanya siyasetine tam bir rehavet hakim olurken, iki haftadır mahalle teşkilatlarına yönelik teşekkür ziyaretlerine devam ettiklerini söyleyen AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, “Şu an için koalisyon ihtimalleri üzerine konuşmak veya yorum yapmak için çok erken. Ankara’da en yetkili isimler dışında kimsenin bu tür konularda yorum yapması yasak. Ama Türkiye’nin iyiliği için hükümetin bir an önce kurulmasını bizler de çok arzuluyoruz” dedi. CHP İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ile MHP İlçe Başkanı Hilmi Er de konuya ilişkin yaptıkları değerlendirmede, önümüzdeki hafta içerisinde siyasi açıdan herhangi bir plan ve ya programlarının olmadığını, diğer partiler gibi hükümetin kurulmasını beklediklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107