banner84

'Koordinatörün yeri yanlış'

CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Alanya Koordirdinatörü Hüseyin Güney'in odasının Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'in makam odasıyla aynı katta olmaması gerektiğini savundu

'Koordinatörün yeri yanlış'
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, ile ilgili olarak "‘Alanya hizmete doyacak, gereken her şeyi alacak. Menderes Türel, Alanya’ya diyet borcunu ödeyecek’ diye her gün konuşuyorlar. 12 sene iktidar olan bir partinin koordinatörü veyahut daha önce de belediye başkanlığı ve milletvekili yapan şimdiki belediye başkanı Türel, o zaman Alanya’ya ne yaptı da şimdi Alanya’yı hizmete doyuracaklar" dedi.
ŞİMDİYE KADAR  NE YAPTILAR?
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) İl genel meclisinde son dönem hariç hep önde olduğunu hatırlatan Türktaş, "Önde oldukları ve iktidarın gücünü kullandıkları dönemde Alanya’ya ne yaptılar. Genel bütçeden henüz sonu muamma olan bölge hastanesi dışında hangi projeyi gerçekleştirdiler. Sadece süreklilik gereği geçmişte yarım kalan yatırımları tamamladılar. Onu da zaten mecburen tamamlayacaklardı. İl genel meclisinde köylere ne yaptılar. Son beş senede her türlü pisliği, çirkefliği CHP-MHP ittifakına attılar, buraya gelecek olan hizmeti de engellemeye çalıştılar. Yalanı, riyayı ortadan kaldırıp gerçek yüzlerini göstersinler. 12 senedir yapmadıklarını 5 sene de nasıl yapacaklar? Seçim geçeli iki buçuk ay oldu. Bu kadar sürede her şeyin dizayn edilmesi gerekliydi. Her şey aktarıldı, paylaşım yapıldı. Ancak buna rağmen laf salatasından başka bir şey yok. Hizmet dedikleri bir şey yok. Bir insanın geçmişinde yaptığı hizmetlere bakar, ona göre bundan sonra yapacağı işe yorum getiririm. Laf etmeyin icraat yapın da icraatınızı görelim. Sizin yaptığınız her türlü işi denetleyecek bir muhalefet olduğunu bilin." 
'İNSANLARA BASKI YAPILIYOR'
İnsanlara baskı yapıldığını iddia eden Türktaş, "Güç ellerinde ve insanlara baskı yaptıkları için insanların sesi soluğu çıkmıyor. Cesaretten uzak, korkak ve ürkek bir toplum olduk. Bunun da sebebi şahsi menfaatlere dayanıyor diye düşünüyorum. Bir korku imparatorluğunun içerisindeyiz. Korkarsanız inancınız gereği Allah’tan korkun. Kul oğlu kuldan korkmayın. İnsan bir lokma ekmekle de hayatını idame ettirir ama onur ve gurur önemlidir" dedi. 
'AYNI KATTA OLMAMALILAR'
Hükümet Konağı'na Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinasyon Merkezi tabelasının asıldığını hatırlatan Türktaş, "Bir koordinatör bir de koordinatör yardımcısı var. Aslında yardımcısı da kendisini koordinatör olarak görüyor. Ama kaymakamlığın olduğu yani bir ilçenin en büyük mülki amirinin olduğu bir katta sözleşmeli personel olarak koordinatörün aynı katta olması yadırganır bir durumdur. Bir yerde mülki amir bir yanda da görev verilmiş sözleşmeli personel anı katta olmamalı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157