banner84

Koray Aydın Alanya'da partililerle buluştu

İYİ Parti genel başkan yardımcısı Koray Aydın İYİ Parti İlçe Teşkilatını ziyarette bulunarak basın açıklaması yaptı. Konuşmasında Aydın İktidara sert eleştirilerde bulundu

Koray Aydın Alanya'da partililerle buluştu

Haber Merkezi

‘SEÇİMİN DİLİ, ÜSLÜBU DEĞİŞTİ’

Basın açıklamasında Alanya’da  bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Aydın ‘’Çok değerli Alanyalı hemşehrilerim bugün burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Genel başkanımızın sizlere selamını getirdim.  Parti olarak Türkiye genelinde yaptığımız araştırmalarda hem Alanya’da hem de Antalya da belediyeye kazanabileceğimiz gözüküyor.  Ankette bunu doğruluyor. Dolayısıyla burada emeği bulunan siz değerli arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Geride kalan süre seçimin en verimli değerlendirilmesi gereken bir süreç dolayısıyla bunu hem adayımızla hem yönetici arkadaşlarımızla müzakere edeceğiz. Burada neler yapabiliriz onun üzerinde duracağız.  İnşallah var olan farkı daha da açarak bu seçimi kazanacağız. Bu seçim daha önce yapılan mahalli seçimlerden daha farklı bir hale geldi. Dili, üslubu değişti. Bu seçimi adeta bir savaş diline çeviren anlayışla karşı karşıyayız. Karşısındakilere acımasızca her şeyi söyleyen, bunu söylerken zerre kadar rahatsızlık duymayan, ötekileştiren, ayrıştıran, bölüştüren bir siyaset dili aslında Türkiye’nin şuan için içinde bulunduğu dönem itibariyle millet olarak bizim hak ettiğimiz bir durum değil. Çünkü böyle bir dilin Türkiye’ye ne kadar büyük bir zararı olduğunu hepimiz görüyoruz, gözlemliyoruz” diye konuştu.

SANKİ SAVAŞA GİDİYORUZ

Kendi aralarında birlik ve beraberliğin olduğunu söyleyen Aydın “Vatandaşlar  hangi partiye oy verirlerse versinler bizler arasında bir sıkıntı yok.  Bir aradayız beraberiz.  Birbirimize karşı kem gözle bakan bir durum söz konusu değil.  Aşağıda var olan dayanışmanın , bu kaynaşmaya karşı ülkeyi yönetenlerin büyük bir sorumsuzluk içerisinde sanki savaşa gidiyoruz atmosferi içerisinde, bir seçim dönemi bizlere yaşatıyorlar. Bu durum ülkemiz için çok büyük rahatsızlık verici bir durum. Vatandaşlarımız bundan rahatsız çünkü en zor söylenebilecek sözlerin bile havada uçuştuğu bir dönem yaşıyoruz. Bu ülkede terörist olmayan kalmadı. Nerdeyse ülkenin büyük bir çoğunluğu terörist bunu öğrendik. Gülümsemekten başka yapacak bir şey yok.  Bu duruma ancak gülünür. Ülkeyi yönetenlerin elinde bir argüman kalmaması var olan gerçeklerin üstünün örtülmesine yönelik bir siyasi taarruzla karşı karşıyayız” dedi.

İSTEDİKLERİ GÜNDEMİ GÖRMEZDEN GELMEK

Konuşmasının devamında Aydın “ Yapmak istedikleri, gündem  konuşulmasın gündem de olan sorunlar dile getirilmesin.  Millet aç, insanlar geçinemiyor, insanların hayat alanı daraldı. İşsizlik rakamları artmaya devam ediyor.  Ekim, kasım, aralık olarak açıklanan  3 ayda işsizlik oranı yüzde 17.5 artmış. Bu ne demek biliyor musunuz 1 milyon daha işsizimiz oldu demek. Çünkü ekonomik krizin  vurduğu tüm toplum kesimleri en kolay çalışanlar üzerinden bir sonuç ortaya çıkarır. Sıkışan işletme, bir sanayi kuruluşu, her neresi olursa olsun o daralmanın işini devam ettirememenin en kolay yolu olarak işten insan çıkararak, kendi dengesini kurmaya çalışır. Bunun karşılığında  ortaya çıkan tablo yeni işsizlerin geçim kaygısına düşmüş milyonların artması manasına gelir ki Türkiye’nin gündemi budur.  Türkiye de her şey çöktü ekonomi içinden çıkılmaz bir hale geldi. Ama bu durumu bile kabullenmeyen bu gerçeği bile söyleyemeyen bir siyasi iktidar ve onun tarım bakanı Bekir Pakdemirli geçenlerde bir açıklama yaptı. Diyor ki Pakdemirli ‘Tarım alanında Avrupa 1.siyiz  dünyada da 7. siyiz Arkadaşlar bu aymazlık Türkiye’nin  gerçeklerinin üstünü örterek yapılan  bu siyaset dilinin bir yere toslayacağı belliydi. Zaten geldi duvara tosladı. Tarım Bakanı sen ne söylüyorsun  her şey insanların gözleri önünde oluyor. Bu ülke 2018 yılında 1 milyon 200 bin büyükbaş hayvan ithal etti bu rakam bile başlı başına Avrupa’daki 20 tane ülkenin ayrı ayrı her birinin hayvan  varlığından fazla. İlk defa saman ithal ettik. İlk defa bir kurban bayramında küçükbaş hayvan sayısı yetmedi dışarıdan hayvan ithal ettik, kurban yaptık. Böyle bir ülke. Çok geriye gitmeye gerek yok 4 gün önce, hatırlayın patates ve soğanda gümrük sıfırlandı 31 Marta kadar ülke olarak patates ve soğan ithal edeceğiz. Biri bunu bana daha önce deseydi  olacak iş değil derdim fakat gerçeklerimiz bunlar.  Tarım planlamasının yapılmadığı, bütün tarım girdilerinin fiyatlarının katlamalı arttığı bir yerde, suçu götürüp üreticiye mal eden bir anlayışla karşı karşıyayız. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar hiç suçları yok. Hiçbir suçu alınmamak gibi bir alışkanlıkları var” ifadelerini kullandı.

‘GÜNDEMİMİZ AÇLIK, SEFALET, YOKSULLUK’

Aydın “Durumumuz içler acısı, yıllar sonra tanzim satış noktalarımız oldu. İnsanlar 1 - 1,5 kilometrelik kuyrukta bekliyor. Sanki eski karne durumunu hatırlatan durumla karşı karşıyayız. Kuyruğa girmiş insan 2 saat sonra sıra kendisine gelmiş tam sırası geldiğinde domates bitmiş. O kuyruklarda kendi geçim sıkıntısında olan, mecburiyetle oralarda bulunarak biraz ucuza ürün alabilir miyim? diye bekleyen insanlara bugün ülkeyi yönetenler bunlar ‘varlık kuyruğu’ diyor.  Herkes biraz düşünsün bu vatandaşın bu durumuyla alay etmek dışında nedir?  Kendi vatandaşını hafife alan, onun derdi ve sıkıntısı üzerinden hala kendine bir oy devşirme gayretinde olan bu insanlara, bu anlayışa karşı, artık millettin kendi iradesini koyacağı ve yeter artık diyeceği bir seçime giriyoruz. Kimse gündemi değiştirmesin gündemimiz açlık, sefalet, yoksulluk.  Bu durumlar ülkeyi sarmış vaziyette ben il il geziyorum gittiğim yerlerde gördüğüm tablo acıklı içeriye girdiğimiz esnaf yarın var olan senedini  nasıl ödeyeceğinin telaşına girmiş. Siftah yapmadan kapanan dükkanlar ve bunun sardığı sarmal. Bu durum aklı başında düzgün kararlar alınmazsa belli ki 31 Mart’tan sonra daha da artacak, daha da kötü biri duruma gelecektir. Onun için bu mevcutları uyarmaya, kendine gel demeye ihtiyaç var. Vatandaş nerden uyaracak. Vatandasın elinde güç yok ki gücü elinde bulunduranlar devleti elinde bir sopa halinde korku aracı olarak kullanıyorlar. Esnafı korkar başıma ne gelecek diye, memuru korkar yarın tayinim nereye çıkar diye.  Telefonla konuşan insan bile ‘Ağabey anlarsın ya telefonum dinleniyor’ diyor bize. Acınacak bir hale geldik” dedi.

‘MİLLETİN SÖZ SÖYLECEĞİ YER SANDIK’

Aydın “İnsanların bir kısmını devlet gücüyle teslim alan, geri kalanlarıyla da devlet sopasıyla sonuç almaya çalışan bu siyasal anlayışa karşı milletimizin söyleyecek bir sözü olduğuna inanıyoruz.  Milletimizin söz söyleyeceği  yer  belli sandık. Bu gerçekleri hatırlatarak; evinde işsiz duran 2 tane evladının acısını yüreğinde hisseden annelere dokunarak, bu duruma bizi düşürenlerin ise ellerinin yağda balda olduğunu, adeta  ayaklarının yerden kesilerek bir şefaat imparatorluğu kurduklarını onlara anlatmak mecburiyetindeyiz.  Devletimizin  gücünü kudretini imkanını  artık saraylarda şefaat alanlarında kullanarak,  yandaşları zengin edip geriye kalanları da düşman muamelesi yapanlara karşı Allah’ın adaletinin en çok bizlere ihtiyaç olduğu bir dönemde yaşadığımızı unutmayacağız” dedi.

‘ADALET BU ÜLKEDEN GÖÇTÜ GİTTİ’

Aydın “Adalet bu ülkeden göçtü gitti arkadaşlar. Hz Ali’nin dediği gibi ‘Devletin dini adalettir’   diyor. Nerede adalet? hangi adalet? Her birimiz artık mahkeme kapısına düşmekten bile korkar hale geldik.  Çünkü talimatla karar alan valilerin, talimatla karar veren savcıların ve hakimlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Herkes kul köle olmuş zalime teslim olmuş daralan hayat alanlarımız içerisinde vatandaş inisiyatifini kullanarak bir şeyler yapma imkanı kazandığımız mahalli seçim arifesin de her vatandaşımızın bu gücünü en iyi şekilde kullanalım. Herkese karşı sorumluluklarımızın olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Bu Ahmet Mehmet’in seçilmesi değil. Bu mahalli seçim, bıraksalar da kendi ikliminde güzelce demokrasinin  nimetlerinden faydalansak. Kahvelerdeki muhtar seçimleriyle ilgili diyaloglar. Mahalli seçim dönemindeki o karşılıklı diyalogların güzelliğini  o demokrasinin içimize sindirilmiş güzel halini bıraksalar da birlikte yaşayabilsek. Ama bunu bugün buradan uzaklaştırarak bir savaş psikolojisi içerisinde girenlerin kötü dilini milletimizin iyi görmesi gerekli” dedi.

‘’ÜLKENİN İNSANLARINA TERÖRİST DENİR Mİ?’’

Sert eleştirilerle konuşmasına devam eden Aydın  “Ülkenin insanlarına terörist diyen bir anlayış olabilir mi?  Terörist arıyorsan sen sağına soluna bak altına üstüne bak zamanın varsa bir de geç aynanın karşısına bak. Aynaya bakarsan daha düne kadar Öcalan’la el ele verdiğin günleri hatırlarsın, aynaya bakarsın Diyarbakır meydanında Öcalan’ın mektubunu bu millete tüm televizyon kanallarından izlettiğin günleri hatırlarsın, aynaya bakarsın Dolmabahçe sarayınla Öcalan’la yaptığın 10 maddelik anlaşmayı hatırlasın. Sen belki unuttun hatırlamıyorsun ama biz millet olarak bunları unutabilmiş değiliz. Milletin hafızasının zayıflığına güvenerek bugün kendi üzerinde asılı olan sorumluluğu başkasına yüklemeye çalışanlara karşı elbette bunun muhatapları olanlarında söylemesi gerekenler var. Oslo’da teröristlerle masayı biz kurmadık siz kurdunuz. Devletin teröristlerini aldınız müzakere ettiniz.  Göz yumdunuz görmemezlikten geldik dediniz itirafta bulundunuz.  Devletin savcısını, hakiminizi, kurduğunuz çadırlardaki yerlere götürüp teröristlerin orada beraat belgelerini siz verdiniz. Devletin o bölgedeki illerin, ilçelerin altını tünellerle hendeklerle kazınmasına müsaade ettiniz. Biz kazınan hendeklerden sanki savaş yapıyormuş gibi kendi vatan coğrafyalarımızı 800 e yakın şehit vererek alabildik. Bütün şehitlerin vebali sizin omuzlarınızdadır. Aynaya baktığınızda o vebalin altında ezildiğinizi göreceksiniz. Bütün bunların bugün siyasetin üzerine bir şal gibi örtülüp belki de konuşuluyor olması belki de vatandaşlarımıza şu geçmişte yaşadıklarını hatırlamasın bakımından da ibretlik olacaktır. Herkese terörist deme anlayışı içerisinde olanlar daha düne kadar teröristle el ele kol kola olduğu günleri vatandaşlarımız hatırlayacaktır. Bu kadar da olmaz diyerek seçimde gereken dersi verecektir diye düşünüyoruz. Yaşadığımız yere karşı sorumluluklarımız var daha iyiyi daha güzeli bulmak adına inisiyatif kullanacağız. Onların Türkiye’nin gündeminin üzerini örterek bunların konuşulmamaya çalışmasına hep birlikte müsaade etmeyeceğiz” dedi

‘’FARKI 10 PUANA ÇIKARACAĞIZ’

Konuşmasının sonunda Aydın “Burada anketlere göre öndeyiz ben öyle 4 puanlık farkları kabul etmem Allah’ın izniyle o farkı 10 a çıkaracaksınız hep birlikte başaracağız. Emeği gayreti olan tüm arkadaşlarımı teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum hepiniz Allah’a emanet olun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açıklamanın sonunda Aydın'a Alanya kitabı hediye eden İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, "Bizleri onurlandıran Koray' Aydın'a Alanya kitabı hediye etmek istiyorum. Alanya ilgili bütün bilgileri içinde barındırıyor. 2017 seçmenimiz var, 16'sı eski belde  69'u köy statüsünden mahalleye dönmüş 17 merkez mahallede seçim stratejimizi belirledik. CHP İlçe Başkanımız Coşkun Karadağ ve ekibi ile birlikte çok güzel bir saha çalışması gerçekleştiriyoruz.  Adayımız Abdullah Sönmez ile birlikte yorulmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107