banner84

Köse, işçilerle kahvaltıda buluştu

AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, artık ekonominin rayına girdiğini vurgulayarak, 2001 yılında sadece birkaç ay içerisinde 1.5 milyon işçinin işsiz kaldığı günlerin yaşandığını hatırlattı.

Köse, işçilerle kahvaltıda buluştuEti Elektrometalurji’de çalışan işçilerle bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse, 2002 öncesine göre, işçi, işveren, memur, emekli her kesimin çok daha iyi konumda olduğunu söyledi. “Geçmişi unutmamak gerekir” diyen Köse, 2001 yılında birkaç ayda 1.5 milyon kişinin işsiz kaldığını hatırlattı.

Muhalefetin 6.5 milyon işsiz olduğu yönündeki söyleminin tamamen yalan olduğunu belirten Köse, “Ülkemizdeki resmi işsiz sayısı 3 milyon dolayındadır. İşsizliğin önlenmesinin yolu ekonomik istikrardır. Ekonomimiz rayına girdi. Dünyada yaşanan ekonomik krizlerden etkilenmeyen bir Türkiye var artık. Önümüzdeki dönem çok daha güçlü bir ekonomiye sahip olacağız. Böylece işsizlik çok azalacak, halkımız daha fazla kazanacak” dedi.

Milli gelirdeki artışın halka yansıdığını ifade eden Köse, “2002 yılında 3 bin 500 dolar olan milli gelir, bugün 11 bin dolar seviyesinde. 2023 hedefimiz 25 bin dolar. 2002 yılında 184 lira olan asgari ücret, bugün 950 lira, 2001 yılında günlük geliri 4 doların altında olan kişi sayısı, ülke nüfusunun yüzde 30’ydu. Bugün bu oran yüzde 2 seviyesinde. Zaten milli gelir arttıkça, işçinin, memurun, emeklinin geliri ve alım gücü artıyor” diye konuştu.

Koalisyon hükümetleri döneminde ülkemizin ne kadar kötü yönetildiğinin unutulmaması gerektiğini ifade eden AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse, “Artık halkımız koalisyon hükümetleri istemiyor. Ekonomik istikrarın devam etmesi, işçinin, memurun, emeklinin hak ettiğini alabilmesinin tek yolu ekonomik istikrar ve AK Parti’nin ekonomi politikalarının devam etmesidir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107